XIII Igieł

Nazwa lokalu jest co najmniej intrygująca, ale tylko do momentu gdy zauważymy pod jakim adresem "Igły" się znajdują. Wtedy wszystko staje się jasne. Po otwarciu kolejnej części swoich piwnicznych podwojów, pub ten stał się bodaj największym w mieście. Zadziwia wystrojem wnętrza i klimatem.

Lokal posiada dwa poziomy- górny z barem oraz obszerny dolny, przeznaczony do posiedzenia, z mnóstwem pomieszczeń, wnęk i kazamatów. Jest jakby żywym skansenem, urządzony w iście rustykalnym stylu, z wieloma antykwarycznymi motywami. Są piece kaflowe, regały ze starymi książkami, stare krzesła i kanapy, zegary, komody, lampy, kufry, lustra, obrazy pamiętające poprzednie stulecia. Na dolnym poziomie znajduje się pomieszczenie stylizowane na przedwojenną, wiejską kuchnię z wielkim piecem do gotowania, kredensami, stołem, a nawet naczyniami. Naprawdę robi wrażenie. Wszystko to wlepione jest w otoczenie z surowych, nieotynkowanych ścian z cegieł, a dyskretne światło sprzyja atmosferze intymności. Oprócz klimatu dolne piętro oferuje profesjonalne stoły do bilarda, bez stolików wokół, dzięki czemu można grać bardzo swobodnie.

Jeśli chodzi o muzykę, "XIII Igieł" stawia na raczej spokojną nutę rockową, ale nie brakuje też popowych klimatów i soulowego ciepła, a w weekendy klubowych imprez. W chłodniejsze dni można napić się tu grzanego miodu i piwa z sokiem bananowym. Trzeba przyznać, że obsługa dba o renomę- jest intensywna kontrola pełnoletniości. Czasami tylko trzeba długo czekać na bycie obsłużonym przy barze.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Michiko Sushi Roll

   Michiko Sushi Roll Dawno nie ukazała się żadna notka, ale zrozumcie, smakosz też ma swoje życie prywatne. Niemniej,...

  • Monsieur cafe

   Monsieur cafe Monsieur to knajpa utrzymana w stylu francuskim, jednak bez zbędnego francuskiego nadęcia. Francja z...

  • Pergola

   W przyjaznym otoczeniu Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego i kompleksu ogrodowo - rekreacyjnego, gdzie...

  • Globetrotter

   Globetrotter   Lokal Globetrottermieści się przy ulicy Garbary 5, prawie na rogu z ul. Odrzańską. Serwuje on...

  • Misz Masz Bar

   Bar Misz Masz to alternatywa dla drogich restauracji znajdujących się w okolicach rynku. Jest to...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog