XIII Igieł

Nazwa lokalu jest co najmniej intrygująca, ale tylko do momentu gdy zauważymy pod jakim adresem "Igły" się znajdują. Wtedy wszystko staje się jasne. Po otwarciu kolejnej części swoich piwnicznych podwojów, pub ten stał się bodaj największym w mieście. Zadziwia wystrojem wnętrza i klimatem.

Lokal posiada dwa poziomy- górny z barem oraz obszerny dolny, przeznaczony do posiedzenia, z mnóstwem pomieszczeń, wnęk i kazamatów. Jest jakby żywym skansenem, urządzony w iście rustykalnym stylu, z wieloma antykwarycznymi motywami. Są piece kaflowe, regały ze starymi książkami, stare krzesła i kanapy, zegary, komody, lampy, kufry, lustra, obrazy pamiętające poprzednie stulecia. Na dolnym poziomie znajduje się pomieszczenie stylizowane na przedwojenną, wiejską kuchnię z wielkim piecem do gotowania, kredensami, stołem, a nawet naczyniami. Naprawdę robi wrażenie. Wszystko to wlepione jest w otoczenie z surowych, nieotynkowanych ścian z cegieł, a dyskretne światło sprzyja atmosferze intymności. Oprócz klimatu dolne piętro oferuje profesjonalne stoły do bilarda, bez stolików wokół, dzięki czemu można grać bardzo swobodnie.

Jeśli chodzi o muzykę, "XIII Igieł" stawia na raczej spokojną nutę rockową, ale nie brakuje też popowych klimatów i soulowego ciepła, a w weekendy klubowych imprez. W chłodniejsze dni można napić się tu grzanego miodu i piwa z sokiem bananowym. Trzeba przyznać, że obsługa dba o renomę- jest intensywna kontrola pełnoletniości. Czasami tylko trzeba długo czekać na bycie obsłużonym przy barze.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Bar 2 Point

   Lokal od 6 lat przygotowuje pyszne posiłki, robiąc to z pasją, zaangażowaniem i myślą o Was....

  • Dwie Małpy

   Małpi coffeeshop przy ulicy Ruskiej 10 we Wrocławiu. Małpy z natury są radosne i lubią...

  • Va Bene

   Va Bene Restauracja Va Bene umiejscowiona jest w Rynku pod numerem 51. Lokal ten specjalizuje się w kuchni...

  • Słodkie Czary Mary

   Słodkie Czary Mary PIERWSZA MANUFAKTURA KERMELKÓW I LIZAKÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU -nasza mini fabryczka, w której 100%...

  • Majka Bar

   Majka Bar to typowo robotniczo - studencki lokal. Nie potrzebujemy zbyt wiele pieniędzy by najeść...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog