XIII Igieł

Nazwa lokalu jest co najmniej intrygująca, ale tylko do momentu gdy zauważymy pod jakim adresem "Igły" się znajdują. Wtedy wszystko staje się jasne. Po otwarciu kolejnej części swoich piwnicznych podwojów, pub ten stał się bodaj największym w mieście. Zadziwia wystrojem wnętrza i klimatem.

Lokal posiada dwa poziomy- górny z barem oraz obszerny dolny, przeznaczony do posiedzenia, z mnóstwem pomieszczeń, wnęk i kazamatów. Jest jakby żywym skansenem, urządzony w iście rustykalnym stylu, z wieloma antykwarycznymi motywami. Są piece kaflowe, regały ze starymi książkami, stare krzesła i kanapy, zegary, komody, lampy, kufry, lustra, obrazy pamiętające poprzednie stulecia. Na dolnym poziomie znajduje się pomieszczenie stylizowane na przedwojenną, wiejską kuchnię z wielkim piecem do gotowania, kredensami, stołem, a nawet naczyniami. Naprawdę robi wrażenie. Wszystko to wlepione jest w otoczenie z surowych, nieotynkowanych ścian z cegieł, a dyskretne światło sprzyja atmosferze intymności. Oprócz klimatu dolne piętro oferuje profesjonalne stoły do bilarda, bez stolików wokół, dzięki czemu można grać bardzo swobodnie.

Jeśli chodzi o muzykę, "XIII Igieł" stawia na raczej spokojną nutę rockową, ale nie brakuje też popowych klimatów i soulowego ciepła, a w weekendy klubowych imprez. W chłodniejsze dni można napić się tu grzanego miodu i piwa z sokiem bananowym. Trzeba przyznać, że obsługa dba o renomę- jest intensywna kontrola pełnoletniości. Czasami tylko trzeba długo czekać na bycie obsłużonym przy barze.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Le Bistrot Parisien

   Le Bistrot ParisienWrocław posiada wiele ciekawych restauracji jednak w głównej mierze przed oczami przewijają się nam lokale...

  • Appetito - pizzeria & restauracja

   Appetito mieści się w tajemniczym staroniemieckim zakątku Wrocławia, na ulicy Lwowskiej. W tej...

  • ToGo Sushi

   ToGo Sushi To fakt, zostałem fanem sushi, nie wiem dlaczego i nie staram się tego wyjaśniać, ale tak po...

  • Afryka Lunch & Coctail Bar

   Zapraszamy do miejsca, które uzależnia! Tutaj możesz zanurzyć się w miękkich fotelach i dużych...

  • Wook

   Wook Tym razem odwiedziłem lokal, specjalizujący się w kuchni chińskiej - Wook. Knajpa mieści się na...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog