The Haggis Pub

Haggies reklamuje się jako szkocki pub zachęcający ludzi do odwiedzenia Szkocji i poznania jej kultury. Pisząc o tym pubie warto wspomnieć skąd się wzieła jego nazwa. Haggis jest etnicznym szkockim artykułem spożywczym.

Robert Burns gloryfikował Haggisa w swym poemacie "Address to a Haggis". Urodziny poety - 25 stycznia - to dzień, w którym Haggis jest serwowany w wielu pubach i restauracjach na całym świecie. Również uroczystości związane z obchodami dnia świętego Andrzeja (30 listopada) jak i Nowy Rok, to kolejne okazje do raczenia się Haggisem. Szkoci spożywają Haggisa regularnie, przez cały rok.

 

Haggis to nie tylko potrawa. W różnych opowieściach urósł do rangi prześmiesznego, sprytnego stwora. Haggis to najtrudniejsza istota do upolowania. Szkoci wymyślają ciągle nowe sposoby na jego schwytanie. Przebiegłość Haggisa może ujawnić się nawet w jego anatomii. Otóż Haggis żyjący na wzgórzu chodzi sobie dookoła niego - czasem wyżej, czasem niżej, ale zawsze w tę samą stronę. Oczywiście, widząc zbliżającego się myśliwego, ucieka przed nim. I tu pytanie: czemu nikt do tej pory nie upolował Haggisa, czemu Haggisowi udaje się zawsze uciec? Ponieważ, żeby lepiej uciekać dookoła góry, ma jedną parę nóg krótszych.

Wracając do pubu o którym piszę trzeba zaznaczyć, że właściciele naprawdę zadbali o klimat tego miejsca, jego wystrój i nawiązanie do szkockiej kultury. Odwiedzając lokal zwrociłem uwagę na wygodne siedzenia, przyjemny wystrój i ciemne kolory. Pub jest dość wąski ale nadrabia dodatkowym piętrem, które nadaje temu miejscu fajny klimat. Warto też wspomnieć, że są tutaj dość tanie napoje jak na ulicę Świdnicką. Jest to przyjemne miejsce do pogadania z kumplami jednak nie zachęca do wizyty z drugą połówką. Obsługa jest bardzo sympatyczna.

Haggies jest typowym pubem ze szkockimi akcenatmi w wystroju i muzyce, nie jest jednak tymi akcentami przeładowany. Wszystko jest tutaj zorganizowane z umiarem. Pub jest czynny przez cały tydzień, od 17:00 do ostatniego klienta! Pub Haggis znajduje się w centrum Wrocławia, przy ulicy Świdnickiej. Wejście do pubu usytuowane jest pomiędzy Domem Handlowym Podwale, a biurem Almabus Lufthansa City Center.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Kuchniawrocławska.pl

   Kuchnia Wrocławska. Znajdziemy tu wszelkiego rodzaju dania, od przekąsek zaczynając a na zestawach...

  • Pogaduchy Cafe

   Pogaduchy Cafe Zapraszamy na pogaduchy przy relaksujących dźwiękach, pyszną kawę, szeroki wybór herbat, domowe...

  • Margoteria

   Margoteria lub Bistro Margo to kawiarnia i restauracja mieszcząca się przy pl. Solidarności w budynku...

  • Bar 2 Point

   Lokal od 6 lat przygotowuje pyszne posiłki, robiąc to z pasją, zaangażowaniem i myślą o Was....

  • Dwie Małpy

   Małpi coffeeshop przy ulicy Ruskiej 10 we Wrocławiu. Małpy z natury są radosne i lubią...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog