Szajba

Są takie miejsca, które w pewnych okresach mają swoje tzw. pięć minut. Dla niektórych to "pięć minut" trwa kilka sekund, dla innych wiele godzin. Teraz przyszedł czas na Szajbę, a ile będzie trwać jej "pięć minut"- z czasem się okaże. Klub naprawdę jest ostatnio popularny, co ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

 

Wystrój jest połączeniem wystawy sztuki z kiczowatą stylistyką mieszczańską. Jak twierdzą sami twórcy lokal jest klubogalerią, przestrzenią otwartą na wszelkie działania twórcze. Szajba epatuje wręcz kolorami, łącząc je ze starodawnymi elementami wyposażenia i meblami, mającymi swą historię, tworząc artystyczną harmonię. Jak wspomniałem miejsce to jest też galerią, nie mogło więc zabraknąć eksponatów- obecnie to wystawa neonów (kin i innych) oraz starych odbiorników radiowych. Ściany upstrzone są również mnóstwem starych obrazków i fotografii. Dzięki meblom z giełd staroci i antykwariatów można posiedzieć wygodnie i poczuć się jak na salonach urządzonych w stylu art deco.

Muzycznie jest tu trochę bardziej szablonowo: od jazzu po disco i boogie oraz muzykę lat 80. Oprócz wieczorów z muzyką puszczaną, w Szajbie mają odbywać się też wernisaże, koncerty, imprezy dj'skie i inne.

Popularność lokalu niesie za sobą niestety pewien rodzaj snobizmu, bo nagle każdy chce tu przyjść, co daje efekt (zwłaszcza w weekendy) w postaci tłumów, ścisku, kolejek do toalety i niedużego przecież baru. Z drugiej strony w piątki i w soboty we Wrocławiu jest tak niemal wszędzie, więc nie ma co się dziwić. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że Szajba to miejsce ciekawe, a czas zweryfikuje czy stanie się tym, czym założyciele chcą żeby było.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Majka Bar

   Majka Bar to typowo robotniczo - studencki lokal. Nie potrzebujemy zbyt wiele pieniędzy by najeść...

  • Appetito - pizzeria & restauracja

   Appetito mieści się w tajemniczym staroniemieckim zakątku Wrocławia, na ulicy Lwowskiej. W tej...

  • Barka Tumska

   Barka Tumska ma 3 pokłady. Pokład górny - taras widokowy czynny w sezonie letnim przewidziany dla około 60...

  • Słodkie Czary Mary

   Słodkie Czary Mary PIERWSZA MANUFAKTURA KERMELKÓW I LIZAKÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU -nasza mini fabryczka, w której 100%...

  • Hotel Lothus

   Hotel Lothus Hotel Saigon był punktem charakterystycznym na mapie Wrocławia. Hotelowa restauracja była wręcz...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog