Szajba

Są takie miejsca, które w pewnych okresach mają swoje tzw. pięć minut. Dla niektórych to "pięć minut" trwa kilka sekund, dla innych wiele godzin. Teraz przyszedł czas na Szajbę, a ile będzie trwać jej "pięć minut"- z czasem się okaże. Klub naprawdę jest ostatnio popularny, co ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

 

Wystrój jest połączeniem wystawy sztuki z kiczowatą stylistyką mieszczańską. Jak twierdzą sami twórcy lokal jest klubogalerią, przestrzenią otwartą na wszelkie działania twórcze. Szajba epatuje wręcz kolorami, łącząc je ze starodawnymi elementami wyposażenia i meblami, mającymi swą historię, tworząc artystyczną harmonię. Jak wspomniałem miejsce to jest też galerią, nie mogło więc zabraknąć eksponatów- obecnie to wystawa neonów (kin i innych) oraz starych odbiorników radiowych. Ściany upstrzone są również mnóstwem starych obrazków i fotografii. Dzięki meblom z giełd staroci i antykwariatów można posiedzieć wygodnie i poczuć się jak na salonach urządzonych w stylu art deco.

Muzycznie jest tu trochę bardziej szablonowo: od jazzu po disco i boogie oraz muzykę lat 80. Oprócz wieczorów z muzyką puszczaną, w Szajbie mają odbywać się też wernisaże, koncerty, imprezy dj'skie i inne.

Popularność lokalu niesie za sobą niestety pewien rodzaj snobizmu, bo nagle każdy chce tu przyjść, co daje efekt (zwłaszcza w weekendy) w postaci tłumów, ścisku, kolejek do toalety i niedużego przecież baru. Z drugiej strony w piątki i w soboty we Wrocławiu jest tak niemal wszędzie, więc nie ma co się dziwić. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że Szajba to miejsce ciekawe, a czas zweryfikuje czy stanie się tym, czym założyciele chcą żeby było.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Masala Grill & Bar

   Masala Grill & BarMasala – jest to wywodzący się z Indii mix wielu orientalnych przypraw, które dodają magii nawet...

  • Bar 2 Point

   Lokal od 6 lat przygotowuje pyszne posiłki, robiąc to z pasją, zaangażowaniem i myślą o Was....

  • Art. Hotel

   Art Hotel to miejsce magiczne i wyjątkowe. Elegancki i stylowy hotel, położony w urokliwym zakątku...

  • Gospoda

   Wrocław niestety nie grzeszy ilością lokali serwujących typową polską kuchnię, tym bardziej w...

  • ToGo Sushi

   ToGo Sushi To fakt, zostałem fanem sushi, nie wiem dlaczego i nie staram się tego wyjaśniać, ale tak po...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog