Skrzypek na dachu

Skrzypek na dachu- klimatyczne i wyjątkowe miejsce, eleganckie i wygodne, skupiające różne środowiska. Nazwa pubu wzięła się od tytułu znanego musicalu. W każdym bądź razie niepowtarzalny wystrój i niekwestionowana muzyczna sprawność, gwarantuje dobrą atmosferę.

Kolejny pub znajdujący się przy ul. Bogusławskiego, już na samym wejściu jego przestrzeń robi wrażenie, w szczególności przy porównaniu z sąsiadującymi lokalami. Pierwsze co się rzuca w oczy, to duże lustro, a zaraz po nim drewniane stoły i krzesła. Na ścianach futryny okienne, które dodają ciepła całej dekoracji, do tego pięciolinie z nutami na oknach. Ale największą uwagę przyciągają rozstawione stare instrumenty:

 

- na pierwszym planie rzucające się w oczy  pianino, zaraz po nim chyba pełniące główną rolę skrzypce, wyglądające na zabytkowe.Na dalszym planie trąbki, bęben, nawet róg, gitara, akordeon, a gdy po wejściu obejrzymy się za siebie, zobaczymy wysoko umieszczoną perkusję, tuż nad drzwiami. W nawiązaniu do położonego nieopodal Teatru Polskiego wiele rekwizytów w "Skrzypku..." jest jakby żywcem wyjętych ze spektaklu. Nadają klimat.

W wystroju da się zauważyć elementy irlandzkiego folkloru, choć oczywiście jako, że mamy XXI wiek, wnętrza wzbogacone są o wszechobecne automaty do gry a także rzutnik.

Ciekawostką są portrety, czy też zdjęcia przedstawiające aktorów pobliskiego teatru. A dodatkowego uroku i ciepła dodaje znajdujący się tam piecyk. Może każdy obecny tam instrument nosi w sobie jakąś historię, ale tego musimy się dowiadywać na miejscu w gronie znajomych i przyjaciół, przy świeżym piwie czy kolorowym drinku. Muzycznie jest tak, jak stylistycznie- nastrojowo, ciepło i spokojnie, ale nie zawsze.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Gospoda

   Wrocław niestety nie grzeszy ilością lokali serwujących typową polską kuchnię, tym bardziej w...

  • Va Bene

   Va Bene Restauracja Va Bene umiejscowiona jest w Rynku pod numerem 51. Lokal ten specjalizuje się w kuchni...

  • Michiko Sushi Roll

   Michiko Sushi Roll Dawno nie ukazała się żadna notka, ale zrozumcie, smakosz też ma swoje życie prywatne. Niemniej,...

  • Globetrotter

   Globetrotter   Lokal Globetrottermieści się przy ulicy Garbary 5, prawie na rogu z ul. Odrzańską. Serwuje on...

  • Najadacze.pl vegan catering

   Lokal świadczy usługi cateringowe dla firm oraz osób prywatnych. Oferuje zdrowe 100% roślinne...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog