Pod Kilem

Pub Pod Kilem, położony na ul. Św. Mikołaja przy samym prawie pl. Jana Pawła II jest wzorowany na tawernach, czyli karczmach portowych odwiedzanych przez żeglarzy i rybaków. Klimat jest tu iście marynistyczny, z wątkami żeglarsko - pirackimi.

 

Wystrój wnętrza wypełniony jest modelami okrętów, obrazami o tematyce morskiej, na ścianach wiszą cumy, kotwice, sieci rybackie. Nad barem stoją okręty z kryształu i kufle z motywami statków, a na suficie widnieje malunek przypominający kompas z czasów wielkich odkryć geograficznych. Można w istocie poczuć się jak w knajpce w marinie włoskiej lub hiszpańskiej. Może to tylko wrażenie, ale lokal przyciąga pewnego rodzaju "ciepłem".  Na ten klimat składają się wygodne kanapy, stare meble, antykwaryczne lampy, skromne światło, a wszystko to w połączeniu z drewnianymi motywami ściennymi i  pomarańczowo - czerwoną kolorystyką. Jest tu przytulnie i naprawdę można się zasiedzieć. Tawerna jest dwupoziomowa. Na dole jest więcej miejsca, drugi bar (z trochę skromniejszym asortymentem) i dość duża palarnia. Wśród gości lokalu dominują stali bywalcy, ale i ci, którzy przychodzą tu pierwszy raz mogą złapać bakcyla.

Jeśli chodzi o muzykę to głównie można usłyszeć tu dobrego rocka i pop brytyjski (np. The Cure) oraz czasami szanty czy mocniejsze gitarowe granie. Można pograć w piłkarzyki, bo mają tu dobry stół.  Ceny są niższe niż w Pasażu czy Rynku, co skłania do raczenia się zimnym piwkiem lub szklanką rumu, oczywiście pod piracką banderą.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Wook

   Wook Tym razem odwiedziłem lokal, specjalizujący się w kuchni chińskiej - Wook. Knajpa mieści się na...

  • Appetito - pizzeria & restauracja

   Appetito mieści się w tajemniczym staroniemieckim zakątku Wrocławia, na ulicy Lwowskiej. W tej...

  • Hotel Lothus

   Hotel Lothus Hotel Saigon był punktem charakterystycznym na mapie Wrocławia. Hotelowa restauracja była wręcz...

  • Pod Złotym Psem

   Pod Złotym PsemWitajcie moi drodzy czytelnicy! Parę dni temu wybrałem się do Rynku w celu sprawdzenia kolejnej...

  • Masala Grill & Bar

   Masala Grill & BarMasala – jest to wywodzący się z Indii mix wielu orientalnych przypraw, które dodają magii nawet...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog