Pijalnia Wódki i Piwa

Bistro. Kolejne. W Rynku. Mógłbym już skończyć w tym momencie, ale podejdę do sprawy rzetelnie i naskrobię co w trawie piszczy. Pijalnię znajdziemy na ścianie północnej Rynku.

Wystrój wnętrza nawiązywać ma do podobnych peerelowskich przybytków sprzed trzydziestu, czterdziestu lat. Są więc ściany w całości wyklejone starymi magazynami sportowymi i publicystycznymi, są plakaty ostrzegające przed pijaństwem i skutkami bimbru, są czarnobiałe zdjęcia. Za barem "świeci" jasnobiała terakota jak z pegieerowskiej rozlewni mleka, tu i ówdzie wiszą gabloty z proporcami związków zawodowych i sportowych tudzież ze starymi butelkami po winie.

Stoliki są nietypowe bo właściwie nie ma zwykle spotykanych krzeseł czy foteli a posiedzieć tu można wyłącznie na wysokich taboretach przy blatach, barze i metalowych stoliczkach. Na plus zasługuje niezły pomysł z hakami powkręcanymi pod blaty, na których można powiesić odzież wierzchnią. Niezły sposób na zaoszczędzenie miejsca. Jest też trochę gadżetów typu milicyjna czapka, butelki po mleku, goździki. W Pijalni jest bardzo jasno, za sprawą gazetowych tapet i dość mocnego światła. Z głósników huczy stara (lata 70-te i 80-te) polska muzyka, o której nie zawsze można powiedzieć "stara ale jara".

W menu  standardy bistrowe po 8 zł, czyli tatar i śledziki oraz awanturka (pasta rybna z twarożkiem) i zimne nóżki. Napitek w cenie 4 zł, obejmującej małe piwo, kieliszek wódki, lampkę wina lub hebatę jak kto woli. Otwarte oczywiście całą dobę, a jak.

Rynek 13/14

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Bar 2 Point

   Lokal od 6 lat przygotowuje pyszne posiłki, robiąc to z pasją, zaangażowaniem i myślą o Was....

  • Globetrotter

   Globetrotter   Lokal Globetrottermieści się przy ulicy Garbary 5, prawie na rogu z ul. Odrzańską. Serwuje on...

  • Najadacze.pl vegan catering

   Lokal świadczy usługi cateringowe dla firm oraz osób prywatnych. Oferuje zdrowe 100% roślinne...

  • Margoteria

   Margoteria lub Bistro Margo to kawiarnia i restauracja mieszcząca się przy pl. Solidarności w budynku...

  • Pod Złotym Psem

   Pod Złotym PsemWitajcie moi drodzy czytelnicy! Parę dni temu wybrałem się do Rynku w celu sprawdzenia kolejnej...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog