Nietota

Nietota ma w założeniu nawiązywać do złotych czasów wrocławskich kawiarni artystycznych z przełomu XIX i XX w.. Nazwa klubu pochodzi od górskiej rośliny, która używana była do odprawiania czarów, mających rzekomo przywracać zdrowie lub dawać nieśmiertelność.

Klub Nietota w związku z tym też chyba ma być swego rodzaju panaceum na bolączki pędzącego coraz bardziej świata. Tu można odpocząć i się zregenerować.

Położony przy trasie W-Z klub jest pięknie urządzony. Ręcznie wykonane motywy i malunki wewnątrz określają magiczny, lekko psychodeliczny, ale przede wszystkim artystyczny charakter klubu. Czuć oniryczny klimat wspomagany dość ciemnym światłem (jeśli można tak powiedzieć o świetle). Malowane motywy są nawet w toalecie, nietypowej dość, bo okrągłej.

Trochę o muzyce. Odbywają się w Nietocie mniejsze koncerty, jam sesje i kameralne występy unplugged, głównie z kręgów zmysłowego soul, bluesa, funku i łagodnej muzyki instrumentalnej. Można tu czasami spotkać ciekawe osobistości wrocławskiej bohemy, ludzi sztuki i sceny. W końcu lokal ma przywodzić na myśl czasy dekadencji i dandyzmu epoki "fin de siecle". 

Awangardowo jest również "za barem". Oprócz powszechnie spotykanych browarów kompanijnych, w Nietocie można uraczyć kubki smakowe również kilkoma markami piwa niepasteryzowanego i smakowego. Niestety taka "ekstrawagancja" ma też wpływ na ceny, które do najniższych nie należą.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Michiko Sushi Roll

   Michiko Sushi Roll Dawno nie ukazała się żadna notka, ale zrozumcie, smakosz też ma swoje życie prywatne. Niemniej,...

  • Monsieur cafe

   Monsieur cafe Monsieur to knajpa utrzymana w stylu francuskim, jednak bez zbędnego francuskiego nadęcia. Francja z...

  • Najadacze.pl vegan catering

   Lokal świadczy usługi cateringowe dla firm oraz osób prywatnych. Oferuje zdrowe 100% roślinne...

  • Pogaduchy Cafe

   Pogaduchy Cafe Zapraszamy na pogaduchy przy relaksujących dźwiękach, pyszną kawę, szeroki wybór herbat, domowe...

  • Va Bene

   Va Bene Restauracja Va Bene umiejscowiona jest w Rynku pod numerem 51. Lokal ten specjalizuje się w kuchni...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog