Muzeum

Muzeum jest dowodem na to, że we Wrocławiu robi się coraz bardziej różnorodnie i ciekawie na scenie "knajpianej". Bo jak inaczej określić miejsce powstałe na dachu poniemieckiego bunkra, jak nie za pomocą epitetu "ciekawe". Wcześniej, bo w 2010 r. powstało w olbrzymim bunkrze na pl. Strzegomskim muzeum sztuki współczesnej, co już było frapującym pomysłem.

Dwa lata później ktoś postanowił dodatkowo stworzyć klub albo po prostu przestrzeń dla interesujących i niebłahych inicjatyw muzycznych i nie tylko muzycznych. Miejsce, w którym można się pobawić, pokontemplować, coś "przeżyć", a nie tylko "pobyć".  Wnętrze bunkra to smaczne połączenie masy i lekkości, historii ze współczesnością, surowości z barwami. Na 1 piętrze schronu, po którego kondygnacjach poruszać się można jedynie za pomocą wielkiej windy znajduje się bistro ze zdrowym lunchowym menu, inspirowanym kuchniami świata, na dachu czyli de facto 6-tym piętrze mieści się klub Muzeum, który swoimi podwojami okala centralny rdzeń budynku. Oprócz alkoholu dostaniemy tu przekąski na zimno i ciepło. Z ostatniego piętra można wyjść na dostępny z każdej strony taras, z którego roztacza się widok na najbliższe ulice.

Na patio udostępnione są leżaki bardzo pomocne w osiąganiu stanu wyluzowania. można też posiedzieć przy stoliku, jak kto woli. Jedynym minusem jest wiatr, hulający po tej wyżynie, nie zatrzymywany przez żadne osłony. Ale da się z tym żyć. Muzycznie w Muzeum bywa różnie: didżeje grają drum 'n' bass, jungle, smooth jazz, funk... Oprócz imprez muzycznych odbywają się tu pokazy mody, pokazy winiarskie, herbaciarskie, baristyczne. To wszystko wcale nie tak daleko od centrum, a pozwala poczuć się inaczej, złapać dystans.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Miód Malina

   Miód Malina Podczas ostatniego pobytu w domu handlowym Renoma zauważyłem nowo powstały lokal o jakże...

  • Gospoda

   Wrocław niestety nie grzeszy ilością lokali serwujących typową polską kuchnię, tym bardziej w...

  • Art. Hotel

   Art Hotel to miejsce magiczne i wyjątkowe. Elegancki i stylowy hotel, położony w urokliwym zakątku...

  • Hotel Lothus

   Hotel Lothus Hotel Saigon był punktem charakterystycznym na mapie Wrocławia. Hotelowa restauracja była wręcz...

  • Pogaduchy Cafe

   Pogaduchy Cafe Zapraszamy na pogaduchy przy relaksujących dźwiękach, pyszną kawę, szeroki wybór herbat, domowe...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog