Muzeum

Muzeum jest dowodem na to, że we Wrocławiu robi się coraz bardziej różnorodnie i ciekawie na scenie "knajpianej". Bo jak inaczej określić miejsce powstałe na dachu poniemieckiego bunkra, jak nie za pomocą epitetu "ciekawe". Wcześniej, bo w 2010 r. powstało w olbrzymim bunkrze na pl. Strzegomskim muzeum sztuki współczesnej, co już było frapującym pomysłem.

Dwa lata później ktoś postanowił dodatkowo stworzyć klub albo po prostu przestrzeń dla interesujących i niebłahych inicjatyw muzycznych i nie tylko muzycznych. Miejsce, w którym można się pobawić, pokontemplować, coś "przeżyć", a nie tylko "pobyć".  Wnętrze bunkra to smaczne połączenie masy i lekkości, historii ze współczesnością, surowości z barwami. Na 1 piętrze schronu, po którego kondygnacjach poruszać się można jedynie za pomocą wielkiej windy znajduje się bistro ze zdrowym lunchowym menu, inspirowanym kuchniami świata, na dachu czyli de facto 6-tym piętrze mieści się klub Muzeum, który swoimi podwojami okala centralny rdzeń budynku. Oprócz alkoholu dostaniemy tu przekąski na zimno i ciepło. Z ostatniego piętra można wyjść na dostępny z każdej strony taras, z którego roztacza się widok na najbliższe ulice.

Na patio udostępnione są leżaki bardzo pomocne w osiąganiu stanu wyluzowania. można też posiedzieć przy stoliku, jak kto woli. Jedynym minusem jest wiatr, hulający po tej wyżynie, nie zatrzymywany przez żadne osłony. Ale da się z tym żyć. Muzycznie w Muzeum bywa różnie: didżeje grają drum 'n' bass, jungle, smooth jazz, funk... Oprócz imprez muzycznych odbywają się tu pokazy mody, pokazy winiarskie, herbaciarskie, baristyczne. To wszystko wcale nie tak daleko od centrum, a pozwala poczuć się inaczej, złapać dystans.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • ToGo Sushi

   ToGo Sushi To fakt, zostałem fanem sushi, nie wiem dlaczego i nie staram się tego wyjaśniać, ale tak po...

  • Barka Tumska

   Barka Tumska ma 3 pokłady. Pokład górny - taras widokowy czynny w sezonie letnim przewidziany dla około 60...

  • Miód Malina

   Miód Malina Podczas ostatniego pobytu w domu handlowym Renoma zauważyłem nowo powstały lokal o jakże...

  • Pergola

   W przyjaznym otoczeniu Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego i kompleksu ogrodowo - rekreacyjnego, gdzie...

  • Majka Bar

   Majka Bar to typowo robotniczo - studencki lokal. Nie potrzebujemy zbyt wiele pieniędzy by najeść...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog