Miodosytnia

Piwo, wódka, whiskey, wino piliście pewnie nieraz w przeróżnych kombinacjach. Zapytała mnie kiedyś pewna Francuzka, jaki tradycyjny polski trunek bym jej polecił. Żałuję, że w natłoku propozycji nie padło „miód pitny”. W końcu przecież jest on znany i produkowany w Polsce już od średniowiecza.

No cóż – mea culpa, obiecuję poprawę, proszę o pokutę i rozgrzeszenie. W ramach ekspiacji postanowiłem przepłukać gardło tym bursztynowym trunkiem. No i wtedy zrodziło się pytanie, gdzie we Wrocławiu można zostać uraczonym takim napitkiem? Pośród wielu wrocławskich knajp, jest jedna, w której na pewno będziecie mieli taką okazję. Jest to Miodosytnia – nazwa wręcz idealna, gdyż tak nazywały się budynki, w których wytwarzano (sycono) miód.

 

Lokal znajduje się na ulicy Kiełbaśniczej. Znaleźć go możemy dzięki żółto-czarnemu podświetlanemu szyldowi. Po pokonaniu stromych schodów znajdziemy się w obszernej piwnicznej sali o ceglanym sklepieniu. Od razu rzuca się w oczy wiszący na ścianie neon w kształcie plastra miodu. Dzieło pszczelej inżynierii było także inspiracją dla konstrukcji przepierzenia oddzielającego bar od reszty sali. Oprócz sali głównej jest też mniejsze pomieszczenie przeznaczone dla osób niepalących.

Masywne ławki, krzesła i stoły współgrają z surowością ceglanych ścian. Ten swego rodzaju ascetyzm łagodzony jest przez dominującą w lokalu żółto-czarną kolorystykę. Oświetlenie zapewnia poczucie przytulności i ciepła. Jest to idealne miejsce by przy blasku świec wpatrywać się w oczu ukochanej/ukochanego. Muzyka stanowi tu tło, które nie przeszkadza w prowadzeniu konwersacji.

Na koniec oczywiście wspomnieć trzeba o trunkach. Wątpliwości budzić nie będzie, że w Miodosytni będziemy mogli się raczyć miodami pitnymi podawanymi na ciepło i zimno, a także w postaci ciekawych smakowo drinków. Ponadto jest jeszcze cała gama innych alkoholi, no ale takie znajdziecie też w innych lokalach, wiec pisać o nich nie trzeba.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Najadacze.pl vegan catering

   Lokal świadczy usługi cateringowe dla firm oraz osób prywatnych. Oferuje zdrowe 100% roślinne...

  • Va Bene

   Va Bene Restauracja Va Bene umiejscowiona jest w Rynku pod numerem 51. Lokal ten specjalizuje się w kuchni...

  • Miód Malina

   Miód Malina Podczas ostatniego pobytu w domu handlowym Renoma zauważyłem nowo powstały lokal o jakże...

  • Wook

   Wook Tym razem odwiedziłem lokal, specjalizujący się w kuchni chińskiej - Wook. Knajpa mieści się na...

  • Pod Złotym Psem

   Pod Złotym PsemWitajcie moi drodzy czytelnicy! Parę dni temu wybrałem się do Rynku w celu sprawdzenia kolejnej...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog