Miodosytnia

Piwo, wódka, whiskey, wino piliście pewnie nieraz w przeróżnych kombinacjach. Zapytała mnie kiedyś pewna Francuzka, jaki tradycyjny polski trunek bym jej polecił. Żałuję, że w natłoku propozycji nie padło „miód pitny”. W końcu przecież jest on znany i produkowany w Polsce już od średniowiecza.

No cóż – mea culpa, obiecuję poprawę, proszę o pokutę i rozgrzeszenie. W ramach ekspiacji postanowiłem przepłukać gardło tym bursztynowym trunkiem. No i wtedy zrodziło się pytanie, gdzie we Wrocławiu można zostać uraczonym takim napitkiem? Pośród wielu wrocławskich knajp, jest jedna, w której na pewno będziecie mieli taką okazję. Jest to Miodosytnia – nazwa wręcz idealna, gdyż tak nazywały się budynki, w których wytwarzano (sycono) miód.

 

Lokal znajduje się na ulicy Kiełbaśniczej. Znaleźć go możemy dzięki żółto-czarnemu podświetlanemu szyldowi. Po pokonaniu stromych schodów znajdziemy się w obszernej piwnicznej sali o ceglanym sklepieniu. Od razu rzuca się w oczy wiszący na ścianie neon w kształcie plastra miodu. Dzieło pszczelej inżynierii było także inspiracją dla konstrukcji przepierzenia oddzielającego bar od reszty sali. Oprócz sali głównej jest też mniejsze pomieszczenie przeznaczone dla osób niepalących.

Masywne ławki, krzesła i stoły współgrają z surowością ceglanych ścian. Ten swego rodzaju ascetyzm łagodzony jest przez dominującą w lokalu żółto-czarną kolorystykę. Oświetlenie zapewnia poczucie przytulności i ciepła. Jest to idealne miejsce by przy blasku świec wpatrywać się w oczu ukochanej/ukochanego. Muzyka stanowi tu tło, które nie przeszkadza w prowadzeniu konwersacji.

Na koniec oczywiście wspomnieć trzeba o trunkach. Wątpliwości budzić nie będzie, że w Miodosytni będziemy mogli się raczyć miodami pitnymi podawanymi na ciepło i zimno, a także w postaci ciekawych smakowo drinków. Ponadto jest jeszcze cała gama innych alkoholi, no ale takie znajdziecie też w innych lokalach, wiec pisać o nich nie trzeba.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Barka Tumska

   Barka Tumska ma 3 pokłady. Pokład górny - taras widokowy czynny w sezonie letnim przewidziany dla około 60...

  • Pod Złotym Psem

   Pod Złotym PsemWitajcie moi drodzy czytelnicy! Parę dni temu wybrałem się do Rynku w celu sprawdzenia kolejnej...

  • Braziliana

   Braziliana Witajcie drodzy Wrocławianie. Ostatnio wybrałem się do restauracji brazylijskiej "Braziliana"...

  • Agawa

   Restauracja Agawa położona jest w zaciszu wrocławskiego Parku Południowego przy ulicy...

  • Masala Grill & Bar

   Masala Grill & BarMasala – jest to wywodzący się z Indii mix wielu orientalnych przypraw, które dodają magii nawet...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog