Poranna Rosa

Teraz Poranna Rosa, a niegdyś Lokomotywa to lokal umieszczony na samym końcu nasypu kolejowego, tuż obok pubu Havana. Miejsce to ciekawe i specyficzne, bo za dnia funkcjonuje jako restauracja, wieczorem przemieniając się w pub. 

Na lokal składają się dwa pomieszczenia: jedno z barem oraz drugie - typowo restauracyjne. Sala restauracyjna utrzymana jest w kolorystyce jasnego fioletu (lub ciemnego wrzosu, jak kto woli), a dodatkowego ciepła dodaje jej stylowy kominek  oraz kwiaty i świece na stolikach. Jest tu dużo miejsca, co gwarantuje spokojne raczenie się kolacją, bez ryzyka przesuwania krzesła czy zostania trąconym. Są tu też dwie oddzielne loże, jeśli ktoś ma ochotę na chwilę prywatności. Mało jaskrawe światło nie drażni oczu, a tworzy nastrój wespół z łagodną muzyką. Menu jest bogate i obejmuje szeroki wachlarz dań, od powszechnych gyrosów,  poprzez potrawy staropolskie i włoskie, po całą gamę deserów i win.

 

Salka barowa jest mniejsza, ale jaśniejsza, stylizowana na wnętrze wagonu z lat sześćdziesiątych poprzedniego stulecia. Ta część Rosy budzi się wieczorami. Tu też można posiedzieć przy stolikach, korzystając z "dobrodziejstw" suto zaopatrzonego baru. Karta drinków jest naprawdę zasobna i oferuje tradycyjne koktajle na bazie alkoholu, a także kilkanaście pozycji bezalkoholowych. Ceny są bardzo przystępne. Muzyka sprzyja rozmowom i nostalgicznym zamyśleniom. Dominuje łagodny chillout i spokojniejszy rock.

W lokalu odbywają się czasem transmisje spotkań sportowych, które można zobaczyć na specjalnym ekranie. Poranna Rosa organizuje też imprezy okolicznościowe, przyjęcia weselne, komunie, chrzciny i spotkania firmowe.

ul. Kolejowa 16

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Braziliana

   Braziliana Witajcie drodzy Wrocławianie. Ostatnio wybrałem się do restauracji brazylijskiej "Braziliana"...

  • BLT & Flatbreads

   BLT & FlatbreadsJakiś czas temu, w porze lunchu odwiedziłem lokal BLT & Flatbreads mieszczący się na rogu ulicy...

  • Pogaduchy Cafe

   Pogaduchy Cafe Zapraszamy na pogaduchy przy relaksujących dźwiękach, pyszną kawę, szeroki wybór herbat, domowe...

  • Słodkie Czary Mary

   Słodkie Czary Mary PIERWSZA MANUFAKTURA KERMELKÓW I LIZAKÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU -nasza mini fabryczka, w której 100%...

  • Monsieur cafe

   Monsieur cafe Monsieur to knajpa utrzymana w stylu francuskim, jednak bez zbędnego francuskiego nadęcia. Francja z...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog