Pijalnie Czekolady E.Wedel

Wrocławski Rynek... Miejsce tętniące życiem i gwarem, pełne uroku oraz przeróżnych restauracji i kawiarni. Wśród wielu z nich, w sąsiedztwie kawiarni Literatka, Biblioteki i naprzeciw fontanny,  ukryta jest mała kawiarnia sieci Pijalnie Czekolady E.Wedel. Znana marka, która wypracowała sobie dawno wysoką pozycję wśród smakoszy.

Niech nie zwiedzie Was niepozorny wygląd, nie obawiajcie się także, że „sieciówka” to miejsce bez klimatu. Wystrój bowiem jest trochę w stylu retro, klasyczny, skromny i gustowny, rozmowie sprzyja dobre ustawienie stolików. W Pijalni jest więc przytulnie, kelnerzy i kelnerki pomocni i zainteresowani klientami.

Milano Piu'

Lokal położony jest przy Świdnickiej - jednej z najbardziej ruchliwych ulic miasta - dlatego też Milano Piu’ nie narzeka na brak gości za dnia i wieczoru. To miejsce zachwyca klimatem. Włoskie dźwięki wypływające z radioodbiornika pozwalają przenieść się na chwilkę do Włoch pozostając w Polsce.

Czerń, biel i czerwień -gustowne wnętrze wyłamuje się ze schematu, który przyjmuje wiele włoskich restauracji. Właściciele Milano Piu' postawili na nowoczesność, skromność kolorów, puste ściany, w kilku tylko miejscach przyozdobione czarno-białymi zdjęciami np. Marylin Monroe. Duża, dwupoziomowa powierzchnia lokali sprzyja prowadzeniu spotkań nie tylko towarzyskich, ale i biznesowych. Lokal to w zasadzie jedno duże pomieszczenie, bardzo przestronne dzięki nie odgradzaniu poziomu 0 i +1. Znaczna ilość skórzanych sof i foteli powoduje, iż każdy może czuć się tutaj swobodnie i komfortowo.

Coffee Planet

Klubokawiarnia Coffe Planet otwiera przed nami swoją kosmiczną przestrzeń, swój rąbek wszechświata, w gustownym stylu i smaku. To miejsce nie zasypia w nocy, ale zaczyna się budzić po porannych i popołudniowych godzinach.

Istniejącą już od pewnego czasu ,,Planeta” nie jest trudna do zlokalizowania, gdyż tętni życiem w Rynku, w ,,Pasażu pod Błękitnym Słońcem”.  Główną część klienteli stanowią ludzie młodzi, zatrzymujący się tutaj na kawie czy dobrym drinku

Artzat Cafe

Artzat to kawiarnia i pub w jednym położona w północnej części uliczek wokół Rynku, na niedawno odremontowanej ul. Malarskiej. MIejsce to mimo tego, że położone jest lekko na uboczu ma swoją wierną klientelę, zarówno w dzień jak i wieczorami. 

Lokal ten jest bardzo klimatyczny i stylowy, urządzony na wzór eleganckich pubów brytyjskich, gdzie spokojnie można usiąść, zrelaksować się i pogadać przy piwku vel kawce. Wnętrze utrzymane jest w stylistyce retro, z wygodnymi kanapami, starymi fotografiami na ścianach, drewnianymi meblami wypucowanymi na wysoki połysk i Panem za barem w schludnym wdzianku, które dodaje klasy i powagi.

Kafe Szalet

Kawiarnia ta utworzona została przy starym szalecie miejskim w parku na tyłach Hali Targowej, nieopodal Odry. Na szczęście nie jest tak, że popijając piwo siedzi się na pisuarach lub muszlach, bo sam budynek szaletu jest wykorzystywany jako zaplecze i żadnych urządzeń sanitarnych tam już nie ma (oprócz tych używanych oczywiście).

Więcej artykułów…

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Afryka Lunch & Coctail Bar

   Zapraszamy do miejsca, które uzależnia! Tutaj możesz zanurzyć się w miękkich fotelach i dużych...

  • Gospoda

   Wrocław niestety nie grzeszy ilością lokali serwujących typową polską kuchnię, tym bardziej w...

  • Globetrotter

   Globetrotter   Lokal Globetrottermieści się przy ulicy Garbary 5, prawie na rogu z ul. Odrzańską. Serwuje on...

  • Le Bistrot Parisien

   Le Bistrot ParisienWrocław posiada wiele ciekawych restauracji jednak w głównej mierze przed oczami przewijają się nam lokale...

  • BLT & Flatbreads

   BLT & FlatbreadsJakiś czas temu, w porze lunchu odwiedziłem lokal BLT & Flatbreads mieszczący się na rogu ulicy...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog