Kalambur

Niewątpliwie Kalambur to miejsce ciekawe. Niewątpliwie Kalambur to miejsce niesztampowe i wreszcie niewątpliwie Kalambur to miejsce położone lekko na uboczu komercjalizującej się rzeczywistości. Bo tutaj rzeczywistość jest trochę inna.

Pub (kawiarnia?, klub?) Pod Kalamburem powstał gdy pieczę nad państwem sprawował jeszcze niejaki towarzysz Jaruzelski. Stał się on miejscem spotkań artystów i aktorów położonego w tej samej bramie teatru Kalambur, który to powstał jeszcze wcześniej - za towarzysza Gomułki. Z czasem art cafe zaczęło żyć swoim życiem, stając się odrębnym, pełnoprawnym miejscem kulturalnym. I tak trwa do dziś w prawie niezmienionym stanie. Nadal znajduje się w kamienicy z  oryginalną elewacją (z wielką ważką na zewnątrz oraz kolorowymi szybami) i nadal skupia wokół siebie alternatywę, śmietankę intelektualną oraz środowisko artystyczne.

 

W środku, niestety, jest trochę ciasno, ale w końcu to nie dyskoteka, a kawiarnia. Gdy miejsca na dole już nie ma, do dyspozycji pozostaje niewielka, acz stylowa antresola. Wystrój lokalu jest przyjemny: lustrzano-drewniano-kinkietowo-ornamentowo-lampowy, nawiązujący do sztuki secesyjnej "końca wieku". Zadziwiające, że pomimo kameralnego charakteru miejsca często zostaje wygospodarowany improwizowany parkiecik. Zdarzają się też koncerty lub jam session. Na ogół w weekendy jednak ktoś puszcza muzykę ze sprzętu, a wypada dodać, że dobrą muzykę: alternatywną elektronikę, rocka progresywnego, trip-hop, hip-hop, jazz, itp. No i jest wentylacja, więc dym nie przeszkadza mocno. A komu jednak przeszkadza może się przesiąść do położonej vis a vis zaprzyjaźnionej, klimatycznej, wegetariańskiej, bezdymnej restauracyjki Kalaczakra. Warto.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Barka Tumska

   Barka Tumska ma 3 pokłady. Pokład górny - taras widokowy czynny w sezonie letnim przewidziany dla około 60...

  • Pergola

   W przyjaznym otoczeniu Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego i kompleksu ogrodowo - rekreacyjnego, gdzie...

  • Bar 2 Point

   Lokal od 6 lat przygotowuje pyszne posiłki, robiąc to z pasją, zaangażowaniem i myślą o Was....

  • Margoteria

   Margoteria lub Bistro Margo to kawiarnia i restauracja mieszcząca się przy pl. Solidarności w budynku...

  • Pod Złotym Psem

   Pod Złotym PsemWitajcie moi drodzy czytelnicy! Parę dni temu wybrałem się do Rynku w celu sprawdzenia kolejnej...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog