Kalaczakra

Mandala Kalaczakry – Koła Czasu – posiada  siedemset siedemdziesiąt elementów. W centrum widnieje kwiat lotosu, na którym spoczywa Budda Kalaczakra. Jest dziełem, które wyraża  miejsce człowieka w kosmosie, oraz człowieka jako takiego, gdyż zgodnie z filozofią wschodnią, nie ma w kosmosie nic, czego nie ma w człowieku. 

 

Mandalę Kalaczakry analizuje się w aspekcie pięciu głównych pięter czy poziomów.Każda z tych kondygnacji posiada osobną strukturę. Następująco: poziom ciała, mowy, umysłu, niewinności (którą tu należy rozumieć jako świadomość), oraz ostatecznej błogości. Ostatni, centralny poziom stanowi cel mandali.Większość mandali Kalaczakry posiada kilka kręgów.

Oznaczają one kolejno: Najwyższą istotę wszystkiego (pierwotną jedność, rzeczywistość ponadmaterialną). Wszechświat materialny –  Ziemię, Księżyc, Słońce oraz gwiazdy, które człowiek jest w stanie dostrzec z Ziemi. Kolejny krąg to sama Ziemia i wszystko co się na niej znajduje. Czwarty krąg to człowiek zdolny poznać prawdę o świecie. Piąty oznacza człowieka oświeconego, który staje się kręgiem pierwszym, czyli najwyższą istotą wszystkiego.W mandali Kalaczakry wyróżnia się cztery podstawowe kolory, wyznaczające cztery strony świata. Czarny  wyznacza partię wschodnią. Czerwony – południową. Żółty – zachodnią. Biały -  północną.

Jeżeli na którymś z pierścieni pojawia się kolor zielony, oznacza on naturalny proces przemiany wszechświata i jego czasowość. Centrum jest zminiaturyzowanym przedstawieniem całej mandali. Zdarza się, że centrum ukazuje diament w kolorze niebieskim z pomarańczowymi nasionkami. Pomarańczowy to kolor Słońca, niebieski zaś Księżyca. Przedstawienie takie jest znakiem najwyższej harmonii dwóch mocy - rozumianej jako połączenie wielości i zmianę w jedność.

źródło: http://kalaczakra.i-platform.org/

ul. Kuźnicza 29A  Wrocław

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Kuchniawrocławska.pl

   Kuchnia Wrocławska. Znajdziemy tu wszelkiego rodzaju dania, od przekąsek zaczynając a na zestawach...

  • Dwie Małpy

   Małpi coffeeshop przy ulicy Ruskiej 10 we Wrocławiu. Małpy z natury są radosne i lubią...

  • Wook

   Wook Tym razem odwiedziłem lokal, specjalizujący się w kuchni chińskiej - Wook. Knajpa mieści się na...

  • Va Bene

   Va Bene Restauracja Va Bene umiejscowiona jest w Rynku pod numerem 51. Lokal ten specjalizuje się w kuchni...

  • Monsieur cafe

   Monsieur cafe Monsieur to knajpa utrzymana w stylu francuskim, jednak bez zbędnego francuskiego nadęcia. Francja z...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog