Kalaczakra

Mandala Kalaczakry – Koła Czasu – posiada  siedemset siedemdziesiąt elementów. W centrum widnieje kwiat lotosu, na którym spoczywa Budda Kalaczakra. Jest dziełem, które wyraża  miejsce człowieka w kosmosie, oraz człowieka jako takiego, gdyż zgodnie z filozofią wschodnią, nie ma w kosmosie nic, czego nie ma w człowieku. 

 

Mandalę Kalaczakry analizuje się w aspekcie pięciu głównych pięter czy poziomów.Każda z tych kondygnacji posiada osobną strukturę. Następująco: poziom ciała, mowy, umysłu, niewinności (którą tu należy rozumieć jako świadomość), oraz ostatecznej błogości. Ostatni, centralny poziom stanowi cel mandali.Większość mandali Kalaczakry posiada kilka kręgów.

Oznaczają one kolejno: Najwyższą istotę wszystkiego (pierwotną jedność, rzeczywistość ponadmaterialną). Wszechświat materialny –  Ziemię, Księżyc, Słońce oraz gwiazdy, które człowiek jest w stanie dostrzec z Ziemi. Kolejny krąg to sama Ziemia i wszystko co się na niej znajduje. Czwarty krąg to człowiek zdolny poznać prawdę o świecie. Piąty oznacza człowieka oświeconego, który staje się kręgiem pierwszym, czyli najwyższą istotą wszystkiego.W mandali Kalaczakry wyróżnia się cztery podstawowe kolory, wyznaczające cztery strony świata. Czarny  wyznacza partię wschodnią. Czerwony – południową. Żółty – zachodnią. Biały -  północną.

Jeżeli na którymś z pierścieni pojawia się kolor zielony, oznacza on naturalny proces przemiany wszechświata i jego czasowość. Centrum jest zminiaturyzowanym przedstawieniem całej mandali. Zdarza się, że centrum ukazuje diament w kolorze niebieskim z pomarańczowymi nasionkami. Pomarańczowy to kolor Słońca, niebieski zaś Księżyca. Przedstawienie takie jest znakiem najwyższej harmonii dwóch mocy - rozumianej jako połączenie wielości i zmianę w jedność.

źródło: http://kalaczakra.i-platform.org/

ul. Kuźnicza 29A  Wrocław

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Globetrotter

   Globetrotter   Lokal Globetrottermieści się przy ulicy Garbary 5, prawie na rogu z ul. Odrzańską. Serwuje on...

  • Masala Grill & Bar

   Masala Grill & BarMasala – jest to wywodzący się z Indii mix wielu orientalnych przypraw, które dodają magii nawet...

  • Misz Masz Bar

   Bar Misz Masz to alternatywa dla drogich restauracji znajdujących się w okolicach rynku. Jest to...

  • Majka Bar

   Majka Bar to typowo robotniczo - studencki lokal. Nie potrzebujemy zbyt wiele pieniędzy by najeść...

  • Hotel Lothus

   Hotel Lothus Hotel Saigon był punktem charakterystycznym na mapie Wrocławia. Hotelowa restauracja była wręcz...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog