Le Bistrot Parisien

Wrocław posiada wiele ciekawych restauracji jednak w głównej mierze przed oczami przewijają się nam lokale kuchni włoskiej, polskiej czy specjalizujące się w bliskowschodnich daniach. Do zdecydowanej mniejszości należą restauracje kuchni francuskiej, tak uwodzicielskiej i romantycznej, często niedocenianej przez wiele osób.

bistr3Kuchnia francuska wielu osobom kojarzy się z bardzo wykwintnymi specjałami oferowanymi po niebotycznych cenach, co nie do końca jest prawdą! Owszem, Francuzi słyną ze swych wyrafinowanych i kosztownych specjałów pokroju Foie Gras czy Poulet de Bresse, ale nie można zapominać o ich wspaniałych serach, tradycji przygotowywania wołowiny na wszelakie sposoby czy choćby zamiłowanie do owoców morza.
bistr4
We Francji można znaleźć wiele rozmaitych rodzajów lokali gastronomicznych, jednym z nich jest tak zwany bistrot, czyli niewielka restauracja z ograniczoną kartą dań. Do takich właśnie lokali należy tytułowy Le bistrot parisien, mieszczący się przy ulicy Nożowniczej, vis – a – vis restauracji sushi – Sakana. Restauracja jest bardzo kameralna, urządzona ze smakiem, wejście zdobi dumnie powiewająca francuska flaga przez co trudno do niej nie trafić.

 


bistr2W tygodniu, w godzinach 12-16, lokal oferuje dania lunch-owe oraz zestaw deserowy za 15 zł, na który składa się dowolna herbata/kawa oraz dowolny deser. Karta menu jest zwięzła i przejrzysta. Jedzenie jest bardzo smaczne, cenowo także do przełknięcia. Sałatki w granicach 20-30 zł (duże i bogate w składniki porcje), dania główne od 25 zł. Bardzo polecam wspaniałą zupę cebulową, sałatkę nicejską oraz idealną kaczkę. Na szczególną pochwałę zasługuje niewiarygodny krem brulee i domowej roboty frytki. Obsługa jest miła i uprzejma, a co najważniejsze bardzo staranna.

Jest to bardzo sympatyczne miejsce, które pozwala zakosztować smaku autentycznej kuchni francuskiej, która w tym wydaniu jest bardzo smaczna i warta swojej ceny, która jest w zasięgu większości obywateli. Dobre miejsce na randkę :)

ul. Nożownicza 1d

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Bar 2 Point

   Lokal od 6 lat przygotowuje pyszne posiłki, robiąc to z pasją, zaangażowaniem i myślą o Was....

  • Miód Malina

   Miód Malina Podczas ostatniego pobytu w domu handlowym Renoma zauważyłem nowo powstały lokal o jakże...

  • Agawa

   Restauracja Agawa położona jest w zaciszu wrocławskiego Parku Południowego przy ulicy...

  • Pod Złotym Psem

   Pod Złotym PsemWitajcie moi drodzy czytelnicy! Parę dni temu wybrałem się do Rynku w celu sprawdzenia kolejnej...

  • Barka Tumska

   Barka Tumska ma 3 pokłady. Pokład górny - taras widokowy czynny w sezonie letnim przewidziany dla około 60...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog