Michiko Sushi Roll

Dawno nie ukazała się żadna notka, ale zrozumcie, smakosz też ma swoje życie prywatne. Niemniej, postaram się bardziej regularnie wrzucać swoje spostrzeżenia na temat lokalnych knajpek. Dzisiaj na celownik idzie " Michiko Sushi Roll " - nowa susharnia, usytuowana na ulicy Odrzańskiej vis - a - vis kamieniczek " Jaś i Małgosia ".

michiko1

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy tuż po wejściu do lokalu to wielka ilość kolorowych lampionów, które nadają niesamowity, jarmarczy styl. Tuż przy wejściu znajduje się mini chłodziarka, w której są już przygotowane mini sushi sety na wynos w specjalnej cenie. Jest to duży plus dla osób chcących zjeść dobrze przygotowane sushi, a żyjących w dużym pośpiechu.

Jeżeli chodzi o resztę wystroju, to widać, że niektóre elementy były robione w pośpiechu, co nie oznacza, że wyglądają źle! Stoliki są dość sterylne, przez co nie oddają w pełni azjatyckiego stylu. Rekompensuje go za to duża ilość japońskich zawieszek kotów oraz kiełkujące bataty służące za dekorację. No właśnie, co do rodowodu lokalu, to nie jest on jednoznaczny. W nazwie znajduje się damskie, japońskie imię, zaś właścicielem lokalu i 90% jego obsługi to koreańczycy. Ozdoby oraz muzyka lecąca w tle również jest japońska. Można zatem rzec, że lokal jest stylizowany na japoński, jednak nie jest nim w 100%.

 Obsługa, tak jak wcześniej wspomniałem, w głównej mierze składa się z koreańczyków. Jest to biznes rodzinny i podczas paru moich wizyt upewniłem się, że zatrudniona jest tylko jedna polka - kelnerka. Dla niektórych może to być problem, ponieważ azjatycka obsługa nie mówi zbyt dobrze po polsku, z drugiej strony nadaje to wyjątkowej atmosfery. Właśnie, atmosfera, bardzo ciepła, luźna i zdawać by się mogło wręcz rodzinna sprawia, że Michiko to  zdecydowanie miejsce na luźniejsze, mniej formalne spotkanie.


michiko2

Menu jest bardzo ciekawe, dość słabo wykonane, ale rekompensujące treścią. Sushi jest przygotowane dobrze, starannie. Nie porywa tak, jak np. Szajnochy 11, ale ilość składników oraz cena kompletnie to rekompensują. W tygodniu możemy liczyć na ciekawe kompozycje lunch - setów, ponadto do każdego zamówienia otrzymujemy mini surówkę z kruchej kapusty oraz jajeczny "pudding". Restaurację polecam, dobra alternatywa dla lokalu Darea.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Monsieur cafe

   Monsieur cafe Monsieur to knajpa utrzymana w stylu francuskim, jednak bez zbędnego francuskiego nadęcia. Francja z...

  • Appetito - pizzeria & restauracja

   Appetito mieści się w tajemniczym staroniemieckim zakątku Wrocławia, na ulicy Lwowskiej. W tej...

  • Globetrotter

   Globetrotter   Lokal Globetrottermieści się przy ulicy Garbary 5, prawie na rogu z ul. Odrzańską. Serwuje on...

  • Dwie Małpy

   Małpi coffeeshop przy ulicy Ruskiej 10 we Wrocławiu. Małpy z natury są radosne i lubią...

  • Agawa

   Restauracja Agawa położona jest w zaciszu wrocławskiego Parku Południowego przy ulicy...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog