BLT & Flatbreads

Jakiś czas temu, w porze lunchu odwiedziłem lokal BLT & Flatbreads mieszczący się na rogu ulicy Ruskiej, tuż przy Kazimierza Wielkiego. Wiele osób zachwalało lokal, twierdząc, że można w nim dostać najlepsze hamburgery w mieście. Jednocześnie słyszałem parę opinii o rzekomo słabym poziomie obsługi.

Zacznijmy od strony wizualnej lokalu. Wystrój tego miejsca jest eklektyczny, jednym może to pasować, innym nie, mi się spodobało. Dość luźna atmosfera oraz przestronne wnętrze nadaje temu miejscu charakterystyczny klimat. Duże wejścia gwarantują dobrą cyrkulację powietrza, tak więc nawet w upalne dni w środku jest przewiewnie i komfortowo. Na uwagę zasługuje opiekany drewnem piec, w którym wypiekana jest pizza.

Wydaje mi się, że właściciel nie do końca wiedział, jaki lokal chce prowadzić, ponieważ nie wiadomo czy jest to bar, czy restauracja. Mamy do wyboru dwa menu (każde z nich jest dość zwięzłe i treściwe): fast - food-owe oraz dania restauracyjne; kelnerki podają zamówione dania, ale już nie odbierają zamówień (trzeba zamawiać przy ladzie i jednocześnie dokonać płatności).

Muszę przyznać, że pod tym względem jest to dość słabo przemyślane. Minęło parę chwil zanim się zorientowałem, że nikt do mnie nie podejdzie i sam muszę złożyć zamówienie.

blt_classic_burger

Jeżeli chodzi o kwestię cen, to są one bardzo atrakcyjne, wręcz niskie, szczególnie jeżeli uwzględnimy jakość produktów użytych w daniach! Zamówiłem klasycznego hamburgera za 8zł oraz klasyczną "Philly Chesestake". Muszę wam powiedzieć, że za tą cenę NAPRAWDĘ TRUDNO będzie znaleźć równie dobrego hamburgera. Kawałek bekonu był treściwy, dobrze usmażony, chrupki i aromatyczny. Mięso hamburgera było dobrze doprawione i pozbawione wypełniaczy. Całość dość dobrze współgrała z majonezowym dipem (szkoda, że nie mają musztardowego).

blt_philly_cheesestake

Natomiast kanapka "Philly Cheesestake" to była całkiem smaczna, mięso dobrze przyprawione, ogólnie można by rzec, że produkt prosto z Filadelfii! Mogło być w niej nieco więcej mięsa, a mniej sera, ale to kwestia upodobań. Kanapki podawane na talerzu z dodatkiem odrobiny mixu sałat, co ciekawe na jednym był on skropiony całkiem smacznym vinegretem, a na drugim wcale.

Obsługa rzeczywiście mnie nie zachwyciła, jedna z pań mogła uprzedzić, że zamówienia składane są przy ladzie, nigdzie nie jest napisane, że to bar, czy restauracja, a fakt, że na stoliku leży karta dań z napisem "restaurant " może bardzo zmylić co przekłada się na przynajmniej parę minut bezsensownego siedzenia.Suma sumarum polecam, mają bardzo smaczne kanapki i hamburgery w rewelacyjnej cenie. Jak na razie byłem tylko raz, więc ciężko jest ocenić obsługę, może mieli gorszy dzień, ale dziś się nie popisali. 

ul. Ruska 58/59

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog