Gospoda

Wrocław niestety nie grzeszy ilością lokali serwujących typową polską kuchnię, tym bardziej w rozsądnej cenie przy rozsądnej porcji. Jeżeli już taki lokal znajdziemy to nie zawsze możemy tam dostać jedzenie pierwszej świeżości lub jesteśmy skazani na jednorodne ubogie menu.

Na szczęście znalazłem wspaniały lokal o wdzięcznej, choć niezbyt odkrywczej nazwie – Gospoda, mieszczący się przy ulicy Strzegomskiej 244a.Przyznam szczerze, że w lokalu osobiście nie byłem, ale wielokrotnie zamawiałem u nich jedzenie telefonicznie,  tak więc dziś mniej o wystroju, więcej o jedzeniu.Zacznę od tego, co pierwsze przychodzi mi na myśl w przypadku owego lokalu – WIELKIE PORCJE!

Tak, jest to bardzo duży plus, szczególnie gdy uwzględnimy dość przyzwoitą cenę dań. Ceny poszczególnych dań i dodatków nie przekraczają 14 zł, a przykładowy zestaw składający się ze schabowego, zestawu surówek oraz wybranego węglowodanu  wynosi w okolicach 14 zł - przy czym schabowy ledwo się mieści do styropianowego opakowania na wynos : -). Kolejną pozycją wartą uwagi jest łosoś pieczony na grillu opalanym drewnem. Jest wyborny, a za kwotę 14 zł dostajemy naprawdę spory kawałek ryby. Poza tym możemy liczyć na klasyczne wyroby mączne takie jak kluski śląskie czy pierogi z różnymi farszami. Czasem w daniu dnia można „ wyhaczyć ” także makarony zrobione na kanwę włoską. Kolejnym atutem lokalu jest tak zwane „ Danie dnia ”. Pod tym hasłem kryją się zazwyczaj dwie – trzy potrawy, które dostaniemy tylko w danym dniu, i nie mieszczą się na standardowej karcie menu. Generalnie świadczy to o chęci eksperymentowania oraz przede wszystkim dużej rotacji składników, ergo – wysokiej ich świeżości.

Obsługa jest bardzo miła (przynajmniej telefoniczna), a jedzenie dostarczane w granicach normy (15-30 minut). Lokal z pewnością mogę polecić osobom szukającym solidnej polskiej kuchni w przyzwoitej cenie. Nie poczujecie się oszukani.

ul. Strzegomska 244a

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Pogaduchy Cafe

   Pogaduchy Cafe Zapraszamy na pogaduchy przy relaksujących dźwiękach, pyszną kawę, szeroki wybór herbat, domowe...

  • Dwie Małpy

   Małpi coffeeshop przy ulicy Ruskiej 10 we Wrocławiu. Małpy z natury są radosne i lubią...

  • Pod Złotym Psem

   Pod Złotym PsemWitajcie moi drodzy czytelnicy! Parę dni temu wybrałem się do Rynku w celu sprawdzenia kolejnej...

  • Art. Hotel

   Art Hotel to miejsce magiczne i wyjątkowe. Elegancki i stylowy hotel, położony w urokliwym zakątku...

  • Va Bene

   Va Bene Restauracja Va Bene umiejscowiona jest w Rynku pod numerem 51. Lokal ten specjalizuje się w kuchni...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog