Tricky w Eterze - Fotorelacja

Tricky, wokalista, kompozytor i producent, aktor i odkrywca talentów, ale przed wszystkim legendarna postać bristol sound, głos zespołu Massive Attack i współtwórca muzyki trip-hop.  Zadebiutował w formacji Wild Bunch, która później stała się Massive Attack. Wspólnie nagrali najważniejsze płyty gatunku “Blue Lines” i “Protection”. W 1995 odnosi wielki sukces solo, za sprawą debiutanckiego albumu “Maxinquaye”.

Foto: Joanna Jaskólska http://jaskolska.com/

IMG 8883

Dziś ma na swoim koncie 9 studyjnych płyt i współpracę z wielkimi postaciami sceny. Komponował dla Bjork, która pojawiła się na dwóch piosenkach na płycie Nearly God. Z PJ Harvey nagrywa wspólnie Broken Homes na albumie “Angels With Dirty Faces”. Na “Blowback” pojawiają się Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette. Jest odkrywcą talentu  Martiny Topley-Bird (która wystąpiła na jego albumie “Pre-Millenium Tension”) oraz Costanzy Francavilla.

IMG 8884

W 2008 roku Tricky powrócił w wielkim stylu, za sprawą doskonałego albumu “Knowle West Boy”. Kolejne lata przyniosły dancehallowy “Tricky Meets South Rakkas Crew” oraz doskonały “Mixed Race”, z hitem Murder Weapon.  W maju ukazała się jego nowa płyta pt. „False Idols”, wydana po raz pierwszy w założonej przez niego wytwórni, a dystrybuowanej przez !K7.  Płytę promuję utwór “Nothing’s Changed”, z niezastąpioną Francescą Belmonte, z którą już jesienią Tricky zawita do Polski promując wydawnictwo.   

IMG 8911

IMG 8916IMG 8925IMG 8956IMG 8963IMG 9008IMG 9011IMG 9067IMG 9080IMG 9097IMG 9124IMG 9143

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog