Firlej

Napisać, że miejsce to jest tylko klubem muzycznym to spora deprecjacja, jest bowiem "Firlej" już od wielu lat jednym z ważniejszych centrów kultury w mieście, a koncertów, jakie się tu odbywają nie uświadczy się nigdzie indziej. Jest on również ośrodkiem działań artystycznych, przyjaznym wszelkim twórcom, otwartym na inicjatywy, prezentującym wystawy malarstwa, fotografii i grafiki oraz pokazy multimedialne.

W środku  na piętrze znajduje się mały bar z przyłączoną salką, w której można obejrzeć na telebimie to, co dzieje się w większej, choć też kameralnej sali koncertowej. A tam goszczą naprawdę wybitni muzycy niszowi, awangardowi, ale w środowiskach bardzo dobrze znani międzynarodowo. Najczęściej grają tam artyści z kręgów jazzowych, elektronicznych, rockowych i alternatywnych, rapowych. Przez lata jego istnienia wystąpili w "Firleju" m. in. Isis, Scorn, Dalek, Mikołaj Trzaska, The Thing, Cult of Luna, Robotobibok, No Means No, Tarwater.

Klub szczyci się świetnym nagłośnieniem i klimatyzacją (choć nie jestem pewien, czy ona rzeczywiście istnieje, bo na koncertach bywa bardzo duszno) a także klimatem i wysmakowanym, skromnym wystrojem. Warto dodać, że jego działalność animująca została doceniona przez media - w 2008 roku "Firlej" otrzymał certyfikat "Kulturalnego Miejsca", wydawany przez tygodnik "Przekrój". Ośrodek silnie konkuruje także z zagranicznymi instytucjami organizując prawdziwe święto dla słuchaczy muzyki awangardowej – Asymmetry Festival, który zapewnia muzyczną ucztę fanom z całej Europy, serwując muzyków z najwyższej półki danego gatunku.

Niewątpliwie jest to bardzo ważny punkt na kulturalnej mapie miasta Wrocławia oraz całej Polski.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Miód Malina

   Miód Malina Podczas ostatniego pobytu w domu handlowym Renoma zauważyłem nowo powstały lokal o jakże...

  • Barka Tumska

   Barka Tumska ma 3 pokłady. Pokład górny - taras widokowy czynny w sezonie letnim przewidziany dla około 60...

  • Globetrotter

   Globetrotter   Lokal Globetrottermieści się przy ulicy Garbary 5, prawie na rogu z ul. Odrzańską. Serwuje on...

  • Pogaduchy Cafe

   Pogaduchy Cafe Zapraszamy na pogaduchy przy relaksujących dźwiękach, pyszną kawę, szeroki wybór herbat, domowe...

  • Bar 2 Point

   Lokal od 6 lat przygotowuje pyszne posiłki, robiąc to z pasją, zaangażowaniem i myślą o Was....

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog