Das Lokal

Położony w północnej części okołorynkowych zakamarków lokal dość trudno zlokalizować za pierwszym razem, ale naprawdę warto. Wnętrze z pozoru wygląda jakby żywcem wyjęte z piwnicy bloku z czasów Gierka albo innego Honeckera: bielone, ceglane ściany, zwisające kable, stare, podniszczone meble (wyglądające jak z z jakiegoś enerdowskiego demobilu) w postaci lakierowanych szaf i komód, taboretów, foteli i plastikowych krzeseł. Robi wrażenie.

 

Wywołuje też (przynajmniej u mnie) pewną nutkę nostalgii i tęsknoty za czasami, gdy w podobnych piwnicach miało się swoje "kluby" lub "bazy". Ale dosyć rozczulania. Przestrzeń wypełniona jest przez trącące tandetą i kiczem elementy wystroju, takie jak krzyształowe karnisze, żyrandole, kokardki oraz pop - artowe grafiki z motywami z filmów takich jak King-Kong czy Star Trek. Na ścianach plastikowe świetlne miecze, plastikowe kwiaty, na podłodze świecące (sic!) zwierzęta z tworzyw sztucznych. Dodatkowo firany w paski i stare radia. Przy barze blat otwarty na wszelkie przypływy weny artystycznej - można sobie coś naskrobać, namalować, irgendwas. Jednym słowem jak określają twórcy klubu: "nonkonformizm przybrany ostentacyjnie w sentymentalne ubranko". Działa.

Muzycznie jest tu na wskroś elektronicznie. Od prostego electro lat 80-tych, przez minimal po cięższe, współczesne rzeczy z rejonów deep house i techno. W weekendy w Das Lokal odbywają się imprezy rozkręcane przez dj'ów, przy czym często są to występy gości z innych miast i krajów. Od czasu do czasu można też natknąć się na wieczory z post-punkiem lub indie rockiem. 

Poza alkoholami można nabyć i skonsumować ciastko lub szejka. Ceny nieco niższe od standardów klubów w pobliżu Rynku.
 

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Agawa

   Restauracja Agawa położona jest w zaciszu wrocławskiego Parku Południowego przy ulicy...

  • Michiko Sushi Roll

   Michiko Sushi Roll Dawno nie ukazała się żadna notka, ale zrozumcie, smakosz też ma swoje życie prywatne. Niemniej,...

  • BLT & Flatbreads

   BLT & FlatbreadsJakiś czas temu, w porze lunchu odwiedziłem lokal BLT & Flatbreads mieszczący się na rogu ulicy...

  • Art. Hotel

   Art Hotel to miejsce magiczne i wyjątkowe. Elegancki i stylowy hotel, położony w urokliwym zakątku...

  • ToGo Sushi

   ToGo Sushi To fakt, zostałem fanem sushi, nie wiem dlaczego i nie staram się tego wyjaśniać, ale tak po...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog