Czeski raj

Ćesky raj to pub znajdujący się na ulicy Bogusławskiego, gdzie można się poczuć jak w prawdziwym czeskim  piwnym przybytku i przekonać się, że przyjaźń polsko - czeska nie jest mrzonką.

Wnętrze urządzone w typowo pubowym stylu sprawia, że można się tu naprawdę dobrze poczuć. Drewniane stoły i ławki, bar zabudowany drzewnymi belkami, ceglane ściany przyozdobione obrazkami z Rumcajsem i mapami ojczyzny dzielnego wojaka Szwejka. Pod sufitem  dyndają popodwieszane gitary akustyczne oraz flagi polska i czeska. Wszędzie pełno jest czeskich nawiązań i motywów: aforyzmy, etykiety piw, emblematy, fotosy ze Skalnego Miasta.

Półmrok zapewniają lampy przypominające bryły świeżo wydobytej soli. Au fond idealny klimat do późnonocnej posiadówki. Lokal reklamuje się jako jedyny we Wrocławiu o tak bogatej ofercie czeskiego złocistego napoju.  I rzeczywiście dzięki bliskości południowej granicy lokal ten jest naprawdę świetnie zaopatrzony. Samego piwa lanego jest kilka rodzajów, a dodatkowo można tu dostać kilkanaście marek piwa butelkowego, od ciemnych przez niefiltrowane, po pszeniczne. Do wyboru jest między innymi: mieszczańskie z Policzki i Svijany, Kruśovice i Krakonoś.

Oprócz świetnego browaru, biesiadzie w Czeskim Raju towarzyszy dobra muzyka rockowa, nierzadko w swej cięższej, metalowej wersji. Oczywiście w cieplejsze miesiące dostępny jest też ogródek na zewnątrz.  Wypada powiedzieć więc "teśte se, jsi v raji", a dobrze mieć choć fragment raju w naszym polskim piekiełku.

Dla tych, którzy po wyjściu z Czeskiego Raju zapragną potraktować swoje podniebienia kolejnymi łykami złocistego płynu, a marzy im się coś oryginalnego, właściciele pubu przygotowali wyjątkowe miejsce. Jest nim sklep  "BROWAREK" na ul. Szcześliwej 12 we Wrocławiu. Wchodząc do środka będzie można poczuć się jak w browarnianym eldorado. Asortyment piwa jest tak duży, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji klientów jest kilkaset różnych gatunków piwa pochodzących z Polski, Czech, Niemiec, Belgii, a także wielu innych państw. Właściciel popularyzuje przede wszystkim lokalne browary, których produkty nie są tak ogólnodostępne jak te z dużych koncernów piwowarskich.

 

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Wook

   Wook Tym razem odwiedziłem lokal, specjalizujący się w kuchni chińskiej - Wook. Knajpa mieści się na...

  • Dwie Małpy

   Małpi coffeeshop przy ulicy Ruskiej 10 we Wrocławiu. Małpy z natury są radosne i lubią...

  • Bar 2 Point

   Lokal od 6 lat przygotowuje pyszne posiłki, robiąc to z pasją, zaangażowaniem i myślą o Was....

  • Va Bene

   Va Bene Restauracja Va Bene umiejscowiona jest w Rynku pod numerem 51. Lokal ten specjalizuje się w kuchni...

  • Pergola

   W przyjaznym otoczeniu Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego i kompleksu ogrodowo - rekreacyjnego, gdzie...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog