Coffeeheaven

Jako iż życie towarzyskie naszego wspaniałego miasta nie skupia się tylko i wyłącznie w klubach i knajpach postanowiłem wspomnieć w swojej recenzji o jednej z tzw. kawiarnianych "sieciówek". Lokale tego typu zagościły w naszym kraju już pod koniec lat '90 i od tamtego czasu na trwałe wpisały się w krajobraz naszego kraju.

Coffeeheaven bo to o nim mowa było jednym z pierwszych tego typu lokali które zagościły we wrocławskich galeriach. Jest to sieć która powstała w roku 2000 w Polsce a jej głównym rynkiem do tej pory jest nasz kraj. Dziś kawiarnie coffeeheaven odnaleźć można w Polsce, w Czechach, na Łotwie, w Bułgarii, na Słowacji, na Węgrzech i Rumunii. Obecnie coffeeheaven international plc, jest notowane na Wolnym Rynku Inwestycyjnym Giełdy Londyńskiej jako pierwsza działająca w Polsce spółka. Coffeeheaven jest jedną z największych sieci kawiarni w Europie Środkowej co daje jej uprzywilejowaną pozycję. Ja jednak po kilku wizytach postaram się obiektywnie przedstawić Wam zalety i wady tej "sieciówki".

Odwiedzając Coffeeheaven nie jesteśmy nastawieni na fanfary i przywitanie na czerwonym dywaniku. Słusznie bowiem jak na każdą tego typu sieć przystało od wejścia wita nas długa kolejka niczym w McDonald. Kolejka zależy oczywiście od usytuowania lokalu i obrotności jego pracowników, którzy w biegu na pewno stracili już finezję parzenia kawy i często popadają w rutynę. Co zabawne w 80 procentach przypadków prosząc kawę na miejscu i tak nie mamy z nią gdzie usiąść bowiem miejsca zajmują ludzie z koszami pełnymi zakupów. (Niekoniecznie korzystający z usług Coffeeheaven). Zawsze jednak można poprosić kawę na wynos co okazuje się dobrym rozwiązaniem bowiem otrzymujemy ją w wygodnym papierowym kubku. Przyjemność spożywania kawy w tym przypadku zależy głównie od usytuowania lokalu, polecam oczywiście te oddalone od wielkich galerii np. na ul.Świdnickiej.

Podsumowując. Jeżeli gościcie ciocię z Białegostoku czy wujka z Rzeszowa to Coffeeheaven jest dość dobrym i niedrogim rozwiązaniem. Za ok 20zł dwie osoby mogą tam wypić całkiem smaczną kawę. Jeżeli jednak kochacie spokój lub jesteście znawcami kawy, nie lubicie tłoku i gwaru to zdecydowanie odradzam Coffeeheaven i polecam mniej komercyjne lokale.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Gospoda

   Wrocław niestety nie grzeszy ilością lokali serwujących typową polską kuchnię, tym bardziej w...

  • Bar 2 Point

   Lokal od 6 lat przygotowuje pyszne posiłki, robiąc to z pasją, zaangażowaniem i myślą o Was....

  • Appetito - pizzeria & restauracja

   Appetito mieści się w tajemniczym staroniemieckim zakątku Wrocławia, na ulicy Lwowskiej. W tej...

  • Michiko Sushi Roll

   Michiko Sushi Roll Dawno nie ukazała się żadna notka, ale zrozumcie, smakosz też ma swoje życie prywatne. Niemniej,...

  • Pogaduchy Cafe

   Pogaduchy Cafe Zapraszamy na pogaduchy przy relaksujących dźwiękach, pyszną kawę, szeroki wybór herbat, domowe...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog