Marcelino, chleb i wino

Sztuka kulinarna przestanie być tajemnicą dla gości nowej wrocławskiej restauracji Marcelino chleb i wino. Wszystkich szukających wyrafinowanych smaków zapraszamy pod adres Rynek 16/17, gdzie rozpoczyna się kulinarna podróż po zakątkach Europy.
 
„Chcieliśmy dać naszym gościom unikalną możliwość przyglądania się pracy kucharzy. Nie sposób jest wyrazić pasji do gotowania, bez prezentacji miejsca, w którym wszystko się zaczyna i nabiera kształtu. Otwarta kuchnia to także ukłon w stronę włoskiego klimatu, który będzie wyznaczał kierunki kulinarnych podróży. Tworzymy restaurację, w której można odczuć radość i frajdę z gotowania. Chcemy pokazać świat prawdziwych smaków, bez zbędnych kombinacji, ale z obowiązkową nuta finezji wprost ze słonecznej Italii” – mówi Krzysztof Szymański, Wiceprezes Marcelino Chleb i Wino.
 
Marcelino Chleb i Wino
 
 
W menu można znaleźć propozycje będące autorską interpretacją flagowych dań kuchni włoskiej i europejskiej. – „Miłośników makaronów będziemy mogli zaskoczyć ciekawymi fuzjami smaków. Nasze dania są oparte na świeżych i wysoko jakościowych produktach. Oczywiście wszystkie pasty są przygotowywane na oczach klientów, a przysłowiową „kropką nad i” jest bogata oferta win, która uzupełni walory smakowe dań. Spaghetti produkcji Marcelino podajemy z duszonymi na maśle krewetkami i pomidorkami sycylijskimi za 39 złotych. Polecamy również łososia marynowanego sposobem Marcelino, lekko podsmażonego z blinami buraczanymi i serem ricotta z dodatkiem sałatki z ziemniaków i bobu za 45 złotych.
 
 
 
W naszym menu nie zabraknie również pozycji niezbędnej na spotkania w towarzystwie znajomych lub czas w rodzinnym gronie. Pizza a ’la Marcelino to prawdziwa podróż kulinarna do serca Włoch. Specjalnością szefa kuchni są podpłomyki w czterech smakach. Nasi goście mogą poczuć włoski klimat w każdej z trzech sal: małej, nieco kameralnej, dużej z piecem opalanym drewnem, w której unosi się zapach świeżo pieczonego chleba i pizzy, a także w sali głównej, gdzie można podglądać kunszt mistrzów kuchni. W sezonie zapraszamy również do ogródka z niesamowitym widokiem na wrocławską starówkę” – mówi Krzysztof Szymański.
 
Marcelino Chleb i Wino-3.resized

Impreza w mięsnym, afterek w warzywniaku

Jakiś czas temu Internet za sprawą powszechnie znanych portali satyrycznych obiegła informacja dotycząca występu Kory na Festiwalu Mięsa Wieprzowego w Bełżycach. Po kilkunastu minutach na facebookowym profilu artystki posypały się złośliwe komentarze i żarty. Gdzie jest granica artystycznego obciachu i na co artysta może sobie obecnie pozwolić?
 

Zdjęcia z wrocławskiej strefy kibica

W sobotę skończył się sen polskiej reprezentacji o zagraniu w ćwierć finałach Mistrzostw Europy. Nie skończył się jednak sen zapalonych wrocławskich kibiców, którzy nadal odwiedzają strefę kibica w rynku oraz okoliczne lokale. Oczy cieszą powiewające polskie flagi na dachach samochodów oraz balustradach balkonów, mistrzostwa wciąż trwają a wrocławska strefa kibica już czeka na kolejne mecze. Oto klika migawek z sobotniego popołudnia, przeżyjmy to jeszcze raz. We wrocławskiej strefie kibica podczas kluczowego meczu dla reprezentacji Polski zgromadziło się około 85 tyś widzów.

  _DSC9080

Fotoreportaż z wrocławskiego dworca

Stało się. Wrocław nareszcie doczekał się otwarcia Dworca Głównego. Postanowiliśmy sprawdzić co zobaczą turyści przybywający do stolicy Śląska. Trzeba przyznać że budowlańcy stanęli na wysokości zadania, dworzec wygląda pięknie z zachowanymi historycznymi detalami jest jednocześnie nowoczesny. Oczywiście gdzieniegdzie widać, że ostatnie prace wykonywane były w pośpiechu i nie wszystko zostało skończone. Ale! Mamy piękny dworzec, którego w końcu nie trzeba się wstydzić tylko pokazywać światu. Zapraszamy:
 
dworzec22
Pod zegarem

Pijak z klasą %5: Pięć stopni fazy alkoholowej

Alkohol jak każdy związek organiczny przyjmowany przez nasze ciało ma swoje etapy wnikania w nie. U jednych dzieje się to szybciej, u innych wolniej. W organiźmie zachodzą reakcje chemiczno - biologiczne, wątroba pracuje pełną parą, a co się dzieje na zewnątrz? Dzieje się dużo i wprost proporcjonalnie do zwiększania ilości przyjmowanego alkoholu dzieje się szybciej i mocniej. Zasadniczo -jak mawiał klasyk- proces łączenia się C2H5OH z krwią można podzielić na pięć głównych etapów:

drinki
 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Majka Bar

   Majka Bar to typowo robotniczo - studencki lokal. Nie potrzebujemy zbyt wiele pieniędzy by najeść...

  • Pergola

   W przyjaznym otoczeniu Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego i kompleksu ogrodowo - rekreacyjnego, gdzie...

  • Appetito - pizzeria & restauracja

   Appetito mieści się w tajemniczym staroniemieckim zakątku Wrocławia, na ulicy Lwowskiej. W tej...

  • Słodkie Czary Mary

   Słodkie Czary Mary PIERWSZA MANUFAKTURA KERMELKÓW I LIZAKÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU -nasza mini fabryczka, w której 100%...

  • Globetrotter

   Globetrotter   Lokal Globetrottermieści się przy ulicy Garbary 5, prawie na rogu z ul. Odrzańską. Serwuje on...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog