7 kotów

Na ulicy św. Mikołaja, pomiędzy klubem Obsesja a, będącym nieraz ostatnią deską ratunku, sklepem całodobowym, znajduje się przejście prowadzące do ciekawego miejsca, jakim jest Pub 7 kotów. Przemierzywszy przesmyk znajdziemy się na małym placyku, na którym latem rozkładane są stoliki z parasolami.

By wejść do środka trzeba najpierw pokonać schody. Nic szczególnego, fakt, jednak w odróżnieniu od wielu wrocławskich knajp, tu schody prowadzą na górę, gdyż lokal znajduje się na piętrze. Samo wnętrze jest przestronne. W obszernej sali głównej (z barem) znajduje się wiele stolików, jednakże nie skutkuje to wrażeniem przeładowania. Każdy stolik jest tak ustawiony, że ma się zapewnione poczucie intymności podczas rozmowy z drugą osobą. No właśnie, lokal ten jest idealny na randkę lub spotkanie w gronie znajomych, gdy się chce na spokojnie porozmawiać.

 

W menu znajdziemy wiele pozycji od piwa przez inne alkohole do różnych słodkości. Warty wzmianki jest fakt, że do zamawianego piwa serwowany jest gratisowo popcorn – powiesz: a co to za rarytas? Jednak czy w wielu lokalach mamy do czynienia z takim zwyczajem?

 

W kwestii wystroju pub nawiązuje do popularnego trendu, jakim jest stylizacja na staromodny salon. Oglądać możemy masywne szafy, półki z imbrykami, filiżankami innymi bibelotami. Uwagę przykuwają ściany i sufity ze znajdującymi się na nich „zaciekami” – czyżby sąsiedzi nabroili? Od razu rozwieję wątpliwości – to zamierzony efekt malarski.

Jako, że knajpa ta jest głównie miejscem konwersacji muzyka stanowi tło, które ani nie pobudza ani nie przeszkadza. Na koniec kwestia nazwy: dlaczego 7 kotów, a nie np. 12 małp? Po chwili zadumy dochodzę do wniosku, że problem ten zostawię wam do rozwiązania, może ktoś po wizycie w 7 kotach będzie miał ciekawe wyjaśnienie. Wtedy niech się z nami podzieli tym na forum.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Masala Grill & Bar

   Masala Grill & BarMasala – jest to wywodzący się z Indii mix wielu orientalnych przypraw, które dodają magii nawet...

  • Michiko Sushi Roll

   Michiko Sushi Roll Dawno nie ukazała się żadna notka, ale zrozumcie, smakosz też ma swoje życie prywatne. Niemniej,...

  • Art. Hotel

   Art Hotel to miejsce magiczne i wyjątkowe. Elegancki i stylowy hotel, położony w urokliwym zakątku...

  • Hotel Lothus

   Hotel Lothus Hotel Saigon był punktem charakterystycznym na mapie Wrocławia. Hotelowa restauracja była wręcz...

  • ToGo Sushi

   ToGo Sushi To fakt, zostałem fanem sushi, nie wiem dlaczego i nie staram się tego wyjaśniać, ale tak po...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog