Tym razem tuż przed koncertem w Kultowej rozmawialiśmy z zespołem Naczynia Połączone, który swoim koncertem rozpoczynał kolejny wrocławski weekend klubowy. Jaki jest fenomen tej formacji i czym może ona nas zaskoczyć przeczytacie w wywiadzie.

naczynia1 

Wk: Jak nastrój przed koncertem w Kultowej? Dacie dzisiaj czadu?
Np: Jak zawsze damy czadu. Nastroje bardzo pozytywne i myślę, że miejsce zobowiązuje do tego żeby dać z siebie wszystko poza tym jest to nasz pierwszy występ tutaj po zmianie lokalizacji przez Kultową.
Wk: Nosicie inspirującą nazwę.
Np: Można powiedzieć, że każdy z nas jest inny pod względem muzycznym, ma jakiś tam inny muzyczny kształt ale mimo wszystko wypełnia nas ta sama muzyka, która pozwala razem tworzyć i stąd Naczynia Połączone.
Wk: Jakie jest wasze instrumentarium?

Np: To może zaczniemy od lewej strony, ja czyli Maciej Rębilas – „Pan Maciek” – wokal, Andrzej Sapiński – „Pan Andrzej” – gitara,Rafał Janiszewski – „Pan Janisz” – bas, Marek Łosowski – „Pan Marek” – perkusja, Witold Sikora - „Pan Witek” – saksofon, Jasiek Petryk – „Pan Jasiek” – puzon. jesteśmy formacją siedmioosobową - siedmio osobową klika [śmiech]

 

Wk: Do jakich słuchaczy kierujecie swoją muzykę?
Np: Hm, myślę, że rozrzut jest duży bo na koncerty przychodzą zarówno osoby młode jak i nasi rówieśnicy. W zasadzie najstarsi w zespole jesteśmy Ja i Andrzej, mamy po 25 lat aczkolwiek przychodzą też osoby jeszcze starsze i to jest ta docelowa grupa do, której chcielibyśmy trafić.
Wk: Spodziewacie się dzisiaj sporej publiczności?
Np: Daj Bóg. Jest spora sala także możliwości są duże. Liczymy bardzo na przypadkowych przechodniów... Jest piątek wieczór także na pewno ludzie przyjdą napić się piwa, a przy okazji posłuchają naszej muzyki no i mam nadzieję, że ta muzyka ich zainteresuje i będą przychodzić na następne koncerty. Nie ukrywamy też, że pojawi się spora grupa naszych wiernych fanów i znajomych.
Wk: Korzystacie w swoich utworach z poezji Rafała Wojaczka.
Np: Tak to był temat gdzieś na początku założenia tego zespołu, było to jakieś trzy lata temu. Wtedy powstał pomysł żeby stworzyć taką grupę osób, które będą robiły bardzo ciekawą muzykę a przy tym będziemy wykorzystywać wiersze właśnie Rafała Wojaczka. A dlaczego? Z prostej przyczyny. Ja studiując jeszcze polonistykę jak gdyby zakochałem się w poezji Wojaczka ale teraz z biegiem czasu odbiegamy już od tych wierszy. No tutaj moja ingerencja jak gdyby zaowocowała w to wszystko z tego względu, że jednak fajnie by było produkować swój jakiś tam przekaz i dać do zrozumienia to o czym "ja" myślę.
Wk: To ostatnio dość modne wykorzystywanie poezji pisanej w muzyce.
Np: No tak zespół Fonetyka, który nagrał płytę w całości z poezją Rafała Wojaczka, jest zespół Buldog, który poniekąd też wykorzystywał Wojaczka ale też takich poetów jak Tuwima. Już nie będę wspominał o Osieckiej bo to jest temat bardzo rozległy. No być może jest to modne, być może wraca coś takiego żeby te poezję śpiewaną przedstawić szerszemu gronu publiczności ale zobaczymy jak to będzie dalej.
Wk: Jakie projekty muzyczne was inspirują?
Np: Różne. Właśnie stąd też nazwa Naczynia Połączone ponieważ w zespole występuje mieszanka gustów i każdy ma tam jakąś inną ulubioną muzykę. Mieszamy te różne gatunki muzyczne i powstaje z tego coś chyba niebywałego. A co do czerpania inspiracji z innych zespołów to staramy się grać tak jak chcemy grać i robimy to co dyktuje nam serce. Nie lubimy środków, lubimy ekstrema. Każdy ma inne pasje muzyczne i na tym polega fenomen naczyń połączonych.
naczynia2 
Wk: Czy ze względu na te różne zainteresowania muzyczne nie jest Wam czasem ciężko się dogadać? zwłaszcza że skład jest siedmioosobowy.
Np: Wydaje mi się że, jednak potrafimy dogadać mimo że czasem każdy ma całkiem inny pomysł na kawałek. Często muzyka sama się tworzy na próbach. Gdyby na budowie pracowało zbyt wiele żurawi naraz to budowa nie szła by zbyt szybko i podobnie my próbujemy nie grać wszyscy naraz ale każdy daje muzyce coś od siebie. Wychodzimy z pozornego chaosu muzyki tworząc jedną całość.
Wk: Wasze marzenia.
Np: Na razie nie wybiegamy za daleko w przyszłość ale chcemy nagrać bardzo dobrze brzmiące demo i następnie wydać płytę. Nie chcemy grać przed kimś raz na jakiś czas ale chętnie zrobilibyśmy trasę koncertową z konkretnym zespołem. Chcemy zagrać koncert wieczorem przy pełnej publiczności, to jest nasze marzenie.
Wk: Kiedy nagracie demo?
Np: Mamy nadzieję, że do połowy roku uda nam się znaleźć czas i zebrać w jednym miejscu. Wtedy będziemy nagrywać.
Wk: Uważacie, że dzisiaj w dobie internetu łatwiej jest promować swoją muzykę?
Np: Jest masa portali społecznościowych związanych z muzyką. Kiedyś istniały dwa, trzy a teraz wszędzie można promować swoją twórczość. Na pewno jest dużo łatwiej zwłaszcza, że można nagrany materiał udostępnić i puścić w świat. Nam broń boże nie przeszkadza rozpowszechnianie naszej muzyki w internecie bo to przyczynia się do zwiększania naszej popularności a muzyka póki co nie jest naszym źródłem utrzymania a pasją. W większości jesteśmy jeszcze studentami bądź pracujemy.
Wk: Wasze ulubione miejsce we Wrocławiu jeżeli chodzi o kluby, puby?
Np: Na pewno Madness bo tam z reguły wypadają świetne koncerty, na pewno Alive ale to już oczywiście wrocławska klasyka klubowa. Do tego dodamy oczywiście Browar Mieszczański gdzie najczęściej można nas spotkać. To jest taka nasza baza.
Wk: Ok, dzieki za rozmowę. Udanego występu.
Np: Dzięki również.
 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Margoteria

   Margoteria lub Bistro Margo to kawiarnia i restauracja mieszcząca się przy pl. Solidarności w budynku...

  • Dwie Małpy

   Małpi coffeeshop przy ulicy Ruskiej 10 we Wrocławiu. Małpy z natury są radosne i lubią...

  • Monsieur cafe

   Monsieur cafe Monsieur to knajpa utrzymana w stylu francuskim, jednak bez zbędnego francuskiego nadęcia. Francja z...

  • Va Bene

   Va Bene Restauracja Va Bene umiejscowiona jest w Rynku pod numerem 51. Lokal ten specjalizuje się w kuchni...

  • Agawa

   Restauracja Agawa położona jest w zaciszu wrocławskiego Parku Południowego przy ulicy...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog