Spiętego złapaliśmy podczas wrocławskiej odsłony Męskiego Grania. Rozmawialiśmy o pracach nad nową płytą, jego wspomnieniach dotyczących Wrocławia, rozstaniu zespołu z Krojcem.

spiety2

WK: Jesteśmy wrocławskim portalem więc na początek czy z czymś szczególnym Ci się kojarzy Wrocław? Jakieś szczególne miejsce? Koncert?

Spięty: Wiesz co... jak pracowałem jako kierowca, bo byłem kierowcą ciężarówki, często przejeżdżałem przez Wrocław. Naprawdę kupę razy tu byłem.

WK: Muszę zapytać o Wasz koncert z 2006 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej który akurat ja zapamiętałem szczególnie bo poznałem na nim moją małżonkę (śmiech).

Spięty: No nie, akurat tego koncertu jakoś nie zapamiętałem, bo jakoś specjalnie nie pielęgnuję takich wspomnień. No ale Ty powinieneś pamiętać (śmiech).

WK: Nie mogę nie zapytać o jedną rzecz która ostatnio wydarzyła się w zespole. Co się stało z Krojcem?

Spięty: Zdecydował się opuścić zespół. Naprawdę - względy rodzinne. Poza tym jest przedsiębiorcą, ma swoją firmę, ciężko było mu to wszystko połączyć. Mnóstwo czasu spędzać w trasie, dodatkowo być szefem, ojcem... no i zdecydował się na odejście.

WK: To już któryś koncert Męskiego Grania na którym gracie. Jak oceniasz tą całą trasę?

Spięty: Podoba mi się. Faktycznie trochę trudno jest to ogarnąć organizacyjnie, bo występy są krótkie - po 25 minut i szybka przepinka pięciominutowa. Ale rzeczywiście wszystko jest dobrze i profesjonalnie zorganizowane, są różne składy więc można pogadać. Każdy zespół ma swoją jakąś politykę czy doktrynę i fajnie jest to także poznać. 

WK: Jak podoba Ci się miejsce w którym odbywa się wrocławska część Męskiego Grania?

Spięty: Miejsce jest kameralne, ale bardzo mi się podoba. Brzmieniowo jest trudne bo jest tutaj taki lej pomiędzy budynkami, ale naprawdę bardzo fajne.

WK: "Gusła", "Powstanie Warszawskie", "Gospel", "Prąd stały".... czego możemy się spodziewać na nowej płycie?

Spięty: Wiesz co jest pomysł i komponujemy, płyta ma się ukazać na jesieni przyszłego roku, także za ponad rok. Nie będę zdradzał o czym będzie płyta - będzie na pewno inna od wcześniejszych (śmiech).

spiety3

Wk: Mimo to skupmy się chwilę na nowej produkcji. Zawsze płyty wychodzą Wam w postaci albumów koncepcyjnych. Może nawet tego nie chcecie, ale tak właśnie jest. Czy tym razem możemy się też tego spodziewać i czy....

Spięty: Rzeczywiście jest tak że początkowo robiliśmy ścisłe koncepty czego przykładami są płyty "Gusła" i "Powstanie Warszawskie". Później wychodziło to trochę niezamierzenie, ale przestaliśmy się przed tym bronić i piąta płyta też będzie miała pomysł. Pomysł będzie w ramach własnych kompozycji i będzie "o czymś"

WK: Pytanie o płytę "Gusła". Czy istnieją dwie wersje płyty?

Spięty: Nagraliśmy nieoficjalną koncertówkę więc to może być to. Był to drugi koncert Lao Che w Lublinie w 2002 roku.

Wk: Za dwa miesiące rozpoczynacie trasę z Czesławem. Szykujecie coś specjalnego i zaskakującego na te koncerty?

Spięty: Szykujemy oczywiście nowy set, ale w ramach płyt które zostały już przez nas wydane. Może będą jakieś covery, ale nowych kompozycji tam nie będzie.

WK: Co słychać w Twoim projekcie solowym?

Spięty: Odłożyłem to na bok bo nie potrafię robić dwóch rzeczy na raz. Więc na razie komponujemy nowe Lao, przez jesień i zimę nagrywamy, tak więc jest dużo roboty. Musiałem odłożyć swoje sprawy na bok.

WK: Ulubione Wasze miejsce we Wrocławiu jeżeli takie macie?

Spięty: Generalnie Wrocław jest bardzo ładny. Płock nie ma takiego uroku. Mam wrażenie, że tu się dużo inwestuje, dużo się robi, no jest to lider w kraju.

WK: Miło to słyszeć. Dziękuję bardzo za rozmowę!

Spięty: Dziękuje również.

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • Najadacze.pl vegan catering

   Lokal świadczy usługi cateringowe dla firm oraz osób prywatnych. Oferuje zdrowe 100% roślinne...

  • ToGo Sushi

   ToGo Sushi To fakt, zostałem fanem sushi, nie wiem dlaczego i nie staram się tego wyjaśniać, ale tak po...

  • Monsieur cafe

   Monsieur cafe Monsieur to knajpa utrzymana w stylu francuskim, jednak bez zbędnego francuskiego nadęcia. Francja z...

  • Majka Bar

   Majka Bar to typowo robotniczo - studencki lokal. Nie potrzebujemy zbyt wiele pieniędzy by najeść...

  • Pogaduchy Cafe

   Pogaduchy Cafe Zapraszamy na pogaduchy przy relaksujących dźwiękach, pyszną kawę, szeroki wybór herbat, domowe...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog