Dotarliśmy do autora krótkiego filmiku,  przedstawiającego katowanie młodego mężczyzny w Pasażu Niepolda. Filmik trwa 19 sekund a obraz jest wstrząsający. Trzech ochroniarzy znęca się nad człowiekiem zadają ciosy w nerki mimo że ofiara leży na bruku i nie jest w stanie się bronić ani tym bardziej atakować.

Wrocławskie Knajpy: Jak byś określił całą sytuację?

Jedna wielka paranoja, była to egzekucja, wyglądało to jak sąd kapturowy na oczach wszystkich.

Filmik trwa 19 sekund co się działo wcześniej? Może ten człowiek był agresywny? Widziałeś z którego lokalu został wyprowadzony?

ochroniarz
Nie wiem czy był agresywny co by nie zrobił to chyba nie myślisz ze to usprawiedliwia ochronę, ochrona nie ma prawa bić kogokolwiek, mogą wyprosić awanturnika z lokalu a gdyby był agresywny sprowadzić go do parteru i zadzwonić po policje, a nie samemu być sądem i wykonywać wyrok! Skąd wyszli ochroniarze z ofiara? nie wiem do końca, wyglądało tak jakby wyszli z metropolis, bo zaczęło się to, jak zauważyłem, prawie w drzwiach tego lokalu.

Nie znam powodu dla którego człowiek ten został pobity, w każdym bądź razie początek wyglądał tak jakby jeden ochroniarz miał się bić z nim jeden na jednego, początkowo ten mężczyzna próbował się bronić - był skupiony tylko na obronie przed jednym ochroniarzem który prawdopodobnie był inicjatorem całego zajścia, to pan który na filmiku jako ostatni jeszcze bije lezącego.

 

Czyli najpierw byłą szarpanina z jednym?

Tak. Ten pierwszy ochroniarz najwidoczniej nie mógł poradzić sobie sam, wiec drugi z nich w momencie kiedy się szarpali podszedł od tyłu i zaczął podcinać ofiarę kopiąc go z tyłu w nogi, tak a żeby pobity się przewrócił – pierwszy ciągle okładał go pięściami.

Co było dalej?

Po tym jak się przewrócił podbiegł trzeci ochroniarz (ten z kominiarką podwiniętą na głowie jak czapka) i zaczął przytrzymywać lezącego i deptać mu na nogi żeby nie mógł wstać ani się poruszać co pozwoliło pozostałym dwóm ciągle go okładać pięściami. Drugi o którym wspominałem spuścił całą serie uderzeń na nerki pobitego który był już na czworakach. Chodziło prawdopodobnie o osłabienie bitego ażeby ten pierwszy miał jeszcze większą przewagę i możliwość sprzedania mu kilku ciosów.

Wrocławskie Knajpy: Nikt nie reagował? Tam w weekend bawi się kilka tysięcy ludzi!

Ludzie stali jak osłupiali, chyba wszystkich sparaliżował strach przed agresywną ochroną, tym bardziej ze w pobliżu mogli znajdować się inni ochroniarze którzy bacznie obserwowali zajście i pozostałych widzów, ja sam pierwsze co pomyślałem to zadzwonić po pomoc ale po tym jak wyciągnąłem telefon jeden z ochroniarzy zmierzył mnie surowym wzrokiem dając mi do zrozumienia ze mam go nie używać więc jedyne co mi przyszło do głowy ze będę udawał ze pisze sms-a a w tym momencie powoli w menu szukałem opcji włączenia kamery żeby nagrać zajście no i udało się nagrać tylko końcówkę. Całe zajście wydawało mi się ze trwało kilka minut tak do 5, ale nie jestem tego pewien.

Czy we wrocławskich knajpach czujesz się bezpiecznie?
 

 Co się działo później?

Pod koniec zajścia jakaś dziewczyna krzyknęła żeby go zostawili i dwóch odeszło, pozostał jeden najbardziej niewyżyty który ciągle sprzedawał ciosy ofierze. Jeden z tych co odeszli krzyknął „zawijaj kur*wa” i zmyli się do dwóch różnych lokali. Mężczyzna leżał w kałuży krwi ludzie zaczęli udzielać mu pierwszej pomocy, pobity nie miał siły ustać, ktoś zadzwonił po pogotowie. Ja postanowiłem sprawdzić co robią ochroniarze biorący udział w katowaniu człowieka.

I co?

Jak się później dowiedziałem od jednego menagera klubu znajdującego się w Pasażu, miejsce to zabezpiecza jedna firma ochroniarska i pracownicy tej firmy pracują także wewnątrz lokali, ale właściciele mają wpływ na to kto u nich pracuje. Właściwie nie jest do wyśledzenia skąd się wzięli ci trzej bo mimo tego że później przebywali w lokalach a jeden z nich sprawdzał bilety na wejściu, mogli tam być na zastępstwo…. itd

Kontaktowałeś się z którymś z menagerów?

Tak i zapewnił mnie że to nie są pracownicy jego klubu, tylko jak wcześniej wspomniałem przychodzą do kolegów albo na zastępstwo, albo po prostu odwiedzić koleżków często bez wiedzy menagera klubu. Powiedział także że pracuje nad ochroną już kilka dobrych lat i to co się stało jest dla niego szokiem, obiecał też że sprawcy tego pobicia nie mają wstępu do jego lokali.

Portal Wrocławskie Knajpy od początku swojego istnienia stara się walczyć z nieodpowiednią ochroną. Może masz jakiś pomysł, który sprawi że wreszcie będzie można spokojnie iść się bawić bez obaw o swoje zdrowie? Spotkałeś się wcześniej z takim zezwierzęceniem wśród ochrony?

Jaki mam pomysł na zwalczanie troglodyckiego zachowania wśród ochrony? Hmm proponuje hasła promocyjne dla lokali typu: „u nas nie biją” albo „widzisz pana w krawacie? – to nasza ochrona” Naprawdę nie uciekajmy od Europy tylko budujmy zdrowe, normalne relacje na linii konsument – klub. Ochrona powinna tu mieć marginalne znaczenie i powinna być widoczna tylko wtedy kiedy trzeba.

Po tym wszystkim będziesz gościem Pasażu Niepolda?

Nie należę do osób strachliwych i mimo tego że ta sytuacja mnie zmroziła, była niedopuszczalna i ochroniarze odpowiedzialni za to pobicie powinni ponieść wszelkie konsekwencje będę tam chodził bo czasami odbywają się tam ciekawe imprezy

 • More Articles...

  Gdzie zjeść

  • BLT & Flatbreads

   BLT & FlatbreadsJakiś czas temu, w porze lunchu odwiedziłem lokal BLT & Flatbreads mieszczący się na rogu ulicy...

  • Misz Masz Bar

   Bar Misz Masz to alternatywa dla drogich restauracji znajdujących się w okolicach rynku. Jest to...

  • Pogaduchy Cafe

   Pogaduchy Cafe Zapraszamy na pogaduchy przy relaksujących dźwiękach, pyszną kawę, szeroki wybór herbat, domowe...

  • Braziliana

   Braziliana Witajcie drodzy Wrocławianie. Ostatnio wybrałem się do restauracji brazylijskiej "Braziliana"...

  • Barka Tumska

   Barka Tumska ma 3 pokłady. Pokład górny - taras widokowy czynny w sezonie letnim przewidziany dla około 60...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog